banner6

Oraloğlu: Kaldığımız yerden devam edeceğiz

banner37

Oraloğlu: Kaldığımız yerden devam edeceğiz
banner150

banner150

banner99

Levent TEZEL

Koronavirüs nedeniyle ara verilen liglerin başlama kararı sonrasında takımlar hız kesmeden hazırlıklarına devam ediyorlar. Maç programlarının da açıklanmasıyla birlikte takımlarımız iyice ligin havasına girerken lider Mağusa Türk Gücü’nde de hazırlıkların temposu arttı. K-Pet Süper Lig’de 22 hafta itibarıyla en yakın rakibinden 12 puan farkla lider durumda bulunan Mağusa Türk Gücü’nde teknik direktör Ali Oraloğlu, lige ve takımının hazırlıklarına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

“Futbolu çok özledik”


Lider Mağusa Türk Gücü’nde teknik direktör Ali Oraloğlu, maçların başlayacak olmasının kendilerini mutlu ettiğini, hasretle bekledikleri maçların başlayacak olmasıyla takım olarak havaya girdiklerini söyledi. Lige kaldığı yerden Hamitköy deplasmanı ile başlayacaklarını hatırlatan Oraloğlu, zor bir maç olacağını tahmin ettiğini, kendilerinin de kazanarak lige başlamak istediklerini belirtti.


Oraloğlu aynı zamanda kupa kuralarının da belirleneceğini, lige olduğu kadar kupaya da önem verdiklerini ve geçen sezon olduğu gibi bu sezonu da çifte kupa ile tamamlamak arzusunda olduklarını vurguladı.

“5 oyuncu değişikliğini dünya uyguluyor”


Mağusa Türk Gücü Teknik Direktörü Ali Oraloğlu, kalan maçlarla ilgili olarak FIFA tarafından uygulamaya konan 5 oyuncu değişikliğini mantıklı bulduğunu ifade etti. Oraloğlu, bu kuralın dünya futbolunu yöneten kurumlar tarafından uygulamaya konup tüm ülke federasyonlarına önerildiği için üzerinde yorum yapmaya da gerek duymadığını dile getirdi.

“Çalışmalarla birlikte 2 hazırlık maçı yapacağız”


Oraloğlu, futbolcularının hırsından ve disiplininden çok memnun olduğunu, puan farkına rağmen hiç bir oyuncusunun motivasyonunda düşüş olmamasının da kendileri adına önemli olduğunu söyledi. Haftada 6 gün çalıştıklarını kaydeden Ali Oraloğlu, ligin başlaması ile birlikte bu sayıyı düşüreceklerini belirtti. MTG Teknik Direktörü Oraloğlu, antrenmanların yanı sıra 2 de gece maçı yapacaklarını, bunların da 8 Haziran'da Çetinkaya ile Dr. Fazıl Küçük Stadı’nda, 10 Haziran’da ise Gençler Birliği ile İskele Cumhuriyet Stadı’nda olacağını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2020, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104