Orhun Mevlit’in zaferi

banner37

3 adayın yarıştığı Basketbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulunda 13 oyun 7’sini alan Orhun Mevlit başkan seçildi

Orhun Mevlit’in zaferi
banner90
banner8

Basketbol Federasyonu Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu dün öğleden sonra gerçekleştirildi. Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nde (KTSYD) gerçekleştirilen kurulda mevcut başkan Ahmet Sütçü, eski başkan Ertuğ Nasıroğlu ve spor adamı Orhun Mevlit başkanlık için yarıştı.


Divan Başkanlığını Sertaç Bozatlı, yardımcılıklarını ise Tamer Bolat, Okan Kandıran’ın yaptığı olağanüstü genel kurulda 13 üye kulüp oy kullandı.

Faaliyet ve mali raporlar oybirliği ile geçti


Akdeniz Spor Birliği, Alsancak Belediyesi Spor Kulübü, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Gönyeli Spor Kulübü, Mağusa Gelişim Akademisi, KOOP Spor, Soyer Spor, TED, Yakın Doğu Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Rauf Denktaş Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi kulüpleri oy kullanan kulüpler oldu.


Olağanüstü Genel Kurul, eski Başkan Ahmet Sütçü’nün faaliyet raporu ve mali raporu okuması ile başlandı. Faaliyet ve mali raporun oy birliği ile onaylandığı genel kurulda, daha sonra seçim öncesi başkan adaylara söz hakkı verildi.

Mevlit 7, Sütçü 3 ve Nasıroğlu 3 oy aldı


Konuşmaların ardından kapalı zarf usulü oylamaya geçildi. Yapılan oylamada sonucunda 7 oy alan Orhun Mevlit, Basketbol Federasyonu’nun yeni başkanı seçildi. Oylamada Ahmet Sütçü ve Ertuğ Nasıroğlu 3’er oy alarak seçimi tamamladı.

Orhun Mevlit: Şeffaf şekilde çalışacağız


Seçilmesinin ardından kısa bir konuşma yapan Orhun Mevlit, şeffaf ve adaletli bir yönetim sergileyeceklerini, tüm basketbol ailesine hizmet vereceklerini belirterek, 2 başkan adayı ile de işbirliğine hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Mevlit’in yönetim kadrosu şu şekilde:

Orhun Mevlit (Başkan)

banner134
Metin Ersoy  (Asbaşkan)
Ali Tüzünkan (Süreç Geliştirme ve İletişim Sorumlusu)
Uraz Şentürk (Marka Pazarlama ve Süper Lig Sorumlusu)
Çağda Pehlivan (Hukuk Sorumlusu)
Yurdakul Cafer (Basın, Halka İlişkiler ve Dış İlişkiler Sorumlusu)
Ateş Farisoğlu (Altyapı ve Eğitim Koordinatörü)
Ömer Lütfi Sonuvar (Sayman)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75