Örnek bir tesis

banner37

Atilla Topaloğlu Spor Tesisi, yapılan doğru yaptırımlar yanında görevli Ersoy Çetinkaya’nın gayretli çalışmaları ile adeta parlıyor 

Örnek bir tesis
banner90
banner8

Ahmet OGAN

   Spor Dairesi Müdürlüğü’ne bağlı Atilla Topaloğlu Spor Tesisi, yeni çehresiyle parlıyor. Lefkoşa’da uzun yıllardır sportif faaliyetlere ev sahipliği yapan ve geçmişte Okullar Sahası olarak adlandırılan tesise Spor Dairesi, merhum futbol hakemimiz Atilla Topaloğlu’nun adını vermişti. Lefkoşa halkının spor yapmak için yoğun olarak kullandığı tesisin bakımı, temizliği ve çevre düzenlemesi spor kamuoyundan tam not alırken, büyük takdir de topluyor. 

Ersoy Çetinkaya farkı
   Güzel ve sağlıklı ortamda spor yapmak isteyen halkın her geçen gün daha fazla ilgi gösterdiği Atilla Topaloğlu Spor Tesisi’nde özellikle sabah ve akşam saatlerinde ciddi yoğunluk oluşuyor. 
Spor Dairesi’ne bağlı Atilla Topaloğlu Spor Tesisi’nde görev yapan eski başarılı atletlerimizden Ersoy Çetinkaya çok yoğun bir şekilde mesai harcayarak görev yapıyor. Tesisin bakımı, temizliği, çim alanların biçilmesi, projektörlerin kontrolü dahil her görevi neredeyse eksiksiz yerine getiren Ersoy Çetinkaya, haftasonu da dahil olmak üzere haftanın her günü tesiste özverili bir şekilde görev yaparak çok büyük emek veriyor. 

banner134

Yurttaşlar da koyulan kurallara uyuyor 
   Atilla Topaloğlu Spor Tesisi’ne spor ve egzersiz yapmak için gelen vatandaşların kurallara uyması temizliğe ve düzene ayrıca katkı sağlıyor. Tesis içerisinde uyulması gereken kurallar arasında yürüyüş parkuruna sigara, sakız, kabuklu çerez ve yanıcı madde atılmaması konusunda hassas davranılıyor. Parkura bisiklet, motosiklet ve hatta çamurlu ayakkabıyla girilmesinin yasak olduğu tesislere evcil hayvan, bebek arabası, kaykay veya benzeri şeylerin sokulması da yasaklanmış durumda. 

Sabah 04.00’ten 21.00’e kadar kullanılabiliyor 
   Örnek bir sportif tesis durumundaki tesiste, farklı spor branşlarının yapılabileceği iki adet fitness bölümü yanında, bir adet açık basketbol sahası, çim zeminli futbol sahası, 8 kulvarlı yürüyüş parkuru ve Atletizm Federasyon lokali yer alıyor. 
   Yıllarca futbol için antrenman ve maç yapılması amacıyla kullanılan futbol sahası çim zemini mükemmel durumda. 
   Tesisler içerisinde vatandaşlar sabah 04.00’ten gece 21.00’e kadar spor ve egzersiz yapma şansı bulduğu Spor tesisinde, vatandaşlara hizmet, temizlik ve bakım konularında örnek olurken, merhum Atilla Topaloğlu’nun adı da yaşatılıyor. 


Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75