banner6

Oy’dan Tek’e sert tepki!

banner37

Futbol Ligleri bugün çalınacak ilk düdükle başlayacak. Karşılaşmaların oynanacağı statlardaki eksikliklerin giderilmesi için külüp yönetimleri tarafından gerekli girişimler yapılmasına rağmen Spor Dairesi tarafından sıkıntıların aşılması noktasında herhangi bir müdahalede bulunmaması tepkilere neden oluyor

Oy’dan Tek’e sert tepki!
banner8

Ahmet OGAN

Futbol Ligleri bugün çalınacak ilk düdükle başlayacak. Karşılaşmaların oynanacağı statlardaki eksikliklerin giderilmesi için külüp yönetimleri tarafından gerekli girişimler yapılmasına rağmen Spor Dairesi tarafından sıkıntıların aşılması noktasında herhangi bir müdahalede bulunmaması tepkilere neden oluyor.

banner134


Maraş’ın kullanımında olan Necip Halil Kartal Stadı’nda var olan sorunların çözümü konusunda söz veren Spor Dairesi Müdürü Fuat Tek tarafından çözülmemesinden dolayı Maraş Gençlik Spor Kulübü Başkanı Hasan Oy ve yönetimi çok sert tepki göstererek açıklamalarda bulundu.  

Oy: Eksiklerin acilen giderilmesini bekliyoruz


Maraş Başkanı Hayan Oy, saha bakım ve onarımın kulüp tarafından yapıldığını, kalan eksiklerin süratle tamamlanması için de Spor Dairesi Müdürü Fuat Tek’e yapılan ziyarete çok acilen seyircilerin kullanımı için geçici olarak portatif tuvalletlerin yapılması, olmayan köşe bayrak direkleri, kale ağları ve yedek kulübesi oturakların değişmesi gerektiğini anlattıklarını, eksiklerin giderilmesi noktasında Spor Dairesi Müdürü Fuat Tek’i stada gelerek yerinde incelemelerde bulunmasına rağmen sonuç alınamadığından dolayı isyan etti.


Maraş Necip Halil Kartal Stadı’nda var olan sıkıntıların aşılması ve çözüme kavuşturulmasını bekleyen Oy, konuyla ilgili zehir zemberek açıklamalarda buludu.

“İhtiyaç giderecek yer yok”


Başkan Oy, yıllardır var olan ve elzem olarak çözülmesi gereken seyirci tuvaletlerinin yapımı konusunda söz veren ve bugüne kadar yapılmadığından dolayı Spor Dairesi Müdürü Fuat Tek’e tepki gösterdi. Yeni sezonun ilk maçında 19 Eylül Pazar günü Mağusa derbisinde Çanakkale ile karşılaşacak olan Maraş ev sahibi olacağı maça gelecek olan taraflı tarafsız seyircilerin ihtiyaçlarını giderebilecek yer olmadığından dolayı çok büyük sıkıntıların olduğunu, sıkıntıların çözümlenmesi noktasında Spor Dairesi’nin devreye girmesi gerektiğinin altını çizdi. Liglerin başlamasına az bir süre kala tuvaletlerin yapılmasının elzem olduğunu, altyapı betonun kendi imkanlarıyla döktürülerek alt zeminin hazır olduğuna vurgu yapan Oy, maçların oynanabilmesi için köşe direklerine kale ağlarına ihtiyaç olduğunu, Mağusa Spor Dairesi bölge sorumlusuna konuyu aktardıklarını ancak ellerinde malzemelerin olmadığı yönünde cevap aldıklarını belirtti.


Tüm bölgelerdeki sahalarda var olan birçok sorunların giderilmediğini belirten Oy, “bu şartlarda Futbol Federasyonu’nun lig maçlarını nasıl başlatacağını açıkçası çok merak ediyorum” diyerek tepkisini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104