“Oyna GG Futbol Akademi” fark yaratıyor

banner37

“Oyna GG Futbol Akademi” fark yaratıyor
banner90
banner8

Ahmet OGAN

Gençlik Gücü Türk Spor Kulübü sadece futbol branşından değil, alt yapılar ve A takım klasmanlar nezdinde futbol, hentbol, basketbol akademisi, masa tenisi, yüzme gibi branşlarda da aktif olarak yer alarak spor kulübü terimini ülkemizde tam anlamıyla yansıtan ender kuruluşların başında gelmektedir. Kıbrıs futbolunda altyapılara önem veren kulüpler arasında yer alan Başkent’in yeşil beyazlı kulübü Gençlik Gücü, akademisini yeniden yapılanma içerisinde başlatmış olduğu altyapı çalışmalarıyla yavaş yavaş gelişerek büyümeye başladı. Geçtiğimiz dönemlerde yetiştirmiş olduğu futbolcular A takımda yer alan Gençlik Gücü’nde, altyapı çalışmaları daha önceki dönemde istenilen düzeyde olmayınca yeniden yapılanma içerisinde revize edilerek aktif hale getirildi.

Suma Zafer döneminde hayata geçirildi


Başkan Suma Zafer döneminde canlandırılan, 2016 yılında revize edilerek aktif hale getirilen “Oyna GG Futbol Akademisi” geçen süreç içerisinde gelişim göstermeye başladı. Gençlik Gücü Spor Kulübü Başkanı Osman Karamanlı yönetimi, futbol alt yapısı olan “Oyna GG Futbol Akademisi”, pandemi öncesi gerek sportif gerekse de sporcu sağlığı açısından ciddi çalışmaları hayata geçirmeyi başardı. Yeşil beyazlı ekip Gençlik Gücü’de 2016 yılında aktif hale getirilen ve dördüncü yılını geride bırakan altyapı çalışmaları ivme kazanmaya devam ederken farkı da ortaya çıkmaya başladı.

Centilmenliğiyle örnek kulüp


Gençlik Gücü Türk Spor Kulübü 1952 yılından bu yana centilmenliğiyle ülke futboluna örnek olmuş, yetiştirdiği sporcular ile de ülkemiz sporuna çok önemli katkılar sağlamış önemli kulüplerimiz arasında yer alıyor. Kulübün geleceğini sağlam temeller üzerine kurmak için başlatılan çalışmalarla birlikte futbolcu altyapıların devamlılığın sağlanması adına düzenli bir şekilde yapılanmayı sürdüren Gençlik Gücü, altyapılarda kurmuş olduğu sistemle birlikte verimliliği artırma adına, çalışmalarını kesintisiz devam ettiriyor. Geçmişte altyapı çalışmalarında istenilen sistem kurulamadığından dolayı yaşanan sıkıntıların yaşanmaması için atılan adımlarda verimli çalışmalar sonrasında futbolcu temel altyapıları istenilen düzeye getirilmeye özen gösterilerek kulübün geleceği atılan adımlarla birlikte büyüyor.

Teknik kadro


Gençlik Gücü “Oyna GG Futbol Akademisi” altyapılar sorumlusu Dr. Ecz. Umut Öksüz yönetiminde U20 takımda antrenör Hakan Altın, U17 takımında antrenör Levent Uzun, U15 takımda antrenör Doğuş Moreket, U12 takımda Abdullah Bıçakcıoğlu, U10 takımda antrenör Metin Güneralp görev alıyor. Kaleci antrenörü Latif Sakar’ın da katkılarıyla çalışmalar kesintisiz olarak devam ederken, geçen kısa süre içerisinde büyümeye ve gelişime özen gösterilerek çalışmalar sistemli bir şekle getirildi.

Öksüz: Aidat almıyoruz, malzeme desteği sağlıyoruz


Gençlik Gücü altyapısında 2 yıl önce sporcu sayısı 40 olan futbol akademi tekrardan revize edilerek, yönetim kurulunda akademilerden sorumlu Dr. Ecz. Umut Öksüz ve eğitmen Erem Özerem öncülüğünde şu anda 100’ü aşkın sporcu aktif olarak hizmet alıyor. Gençlik Gücü Spor Kulübü olarak, her gün büyüyerek kurumsallaşmaya ve de ülkemizin geleceği olan gençlere yatırım yapmaya özen gösterdiklerini belirten Umut Öksüz, kulübün konumu gereği hizmet ettikleri bölgenin özelde Lefkoşa Surlariçi bölgesi olduğunu, genelde ise tüm adaya hizmet etmeye çalıştıklarını belirtti.


banner134
Umut Öksüz, ülkemizdeki ekonomik durum, sporcuların maddi manevi tüm durumları göz önünde bulundurarak son 2 yıl (pandemi dönemi öncesi) öğrencilerden herhangi bir aidat toplanmadığını, tüm giderlerin kulüpleri tarafından karşılanmakta olduğuna vurgu yaptı. Öksüz, forma, çanta, çorap, şort, eşofman, futbol topu gibi malzemelerin de çocuklara ücretsiz olarak kulüp tarafından karşılanmakta olduğunu söyledi.

“Testler yaptırdık, gereken gıda takviyelerini sağladık”


Gençlik Gücü “Oyna GG Futbol Akademisi” olarak sporcularımızın sağlığı bizler için en ön plandadır, bu konuda somut adımlar atmayı başarmış bir kulübüz. Memorial Hastanesi ile hayata geçirilen ortak protokol sonucunda akademide bulunan tüm sporcuların Diyetisyen Melis Burcu tarafından tesislerimizde ücretsiz tarama ve kontrolleri yapılarak çocuklarımızın beslenme alışkanlıklarına yönelik düzenlemeleri hayata geçiriyoruz. Memorial Hastanesi tarafından tarafımıza gelen raporlar sonucunda çocukların gelişim esnasında özellikle süt ve yumurta eksiklikleri ortaya çıktığını gördük, Umut Öksüz, Gençlik Gücü yönetimi olarak tüm çocuklarımızın bu yöndeki ihtiyaçlarını gidermek için sponsor bulup kendilerine gıda takviyesi yardımında bulunduk.

“Birçok faaliyet ve etkinlik pandemiye takıldı”


“Kulübümüzün futbol altyapısı olan “Oyna GG Futbol Akademisi” ile pandemi öncesi gerek sportif gerekse de sporcu sağlığı açısından ciddi çalışmaları hayata geçirdik. Pandemi dönemi öncesinde hayata geçirmeye başladığımız kız futbol takımının kuruluş aşamalarında bizlere katılan 2 kız öğrencimiz şu an kulübümüze kayıtlı olarak spor icra etmektedir. Pandemi sonrasında kız futbol takımı resmi olarak hayata geçirmek için çalışacağız. Bu konuda da özellikle Lefkoşa Çağlayan bölgesi başta olmak üzere, kız sporcuları kulübümüz bünyesinde daha aktif hale getirerek kendilerinin sosyal yaşantılarına ve eğitimlerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.”

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkilerini sürdüren pandemi koşullarından ciddi anlamda etkilendiklerini belirten Umut Öksüz, düzenlemeyi planladıkları sosyal ve kültürel aktiviteler, kız grupları oluşumu, jimnastik eğitiminin hayata geçmesi yanında ek alt yapı sahaları yapımı, eğitmenler ve sporculara yönelik eğitim programlarının durduğunu aktardı.

Sponsor katkıları nefes niteliğinde


Tüm zorluklara rağmen kulüp Başkanı Osman Karamanlı, Asbaşkan Serdal Islandırıcıoğlu başta olmak üzere tüm yönetim kurulu üyeleri, emektar Ahmet Öztemer ve kulüp üyelerinin ciddi bir efor sarf etmekte olduklarını ifade eden Umut Öksüz, “tabii kulübümüzün olmazsa olmazı, bizlerin en büyük destekçisi olan Mazhar Iqbal Choudry, Suma Zafer, Turgay Deniz ve diğer tüm sponsorlarımızın katkıları bizler için nefes niteliğindedir, bu değerli insanların anlamlı bağışları olmasa bugün Gençlik Gücü Spor Kulübü maddi yönden çok büyük zorluklar içine girmiş, yarınlara daha da umutsuz bakacak ortamda olacaktı” dedi.

Altyapı kadroları


2016 yılında “Oyna GG Futbol Akademisi” olarak altyapılar revize edilerek aktif hale getirilen ve 4 yıl içerisinde gelişim göstermeye başlayarak fark yaratmaya başlayan altyapı çalışmalarında 1 sorumlu, 6 eğitmenle birlikte yola devam ediliyor.


“Oyna GG Futbol Akademisi” çatısı altında 2010 doğumlu yaş grubundan başlayarak, 2001 doğumlu yaş grubuna kadar oluşan ağ içerisinde, altyapıda on yaş (2010 doğumlu) grubundan başlayarak, on iki yaşa (2008 doğumlu) kadar katılan sporculardan oluşturulan toplam 2 grup olarak çalışmaların sürdürüldüğünü aktardı.

Gruplardaki dağılıma göre U10 (2010 doğumlu) 17 sporcu, U12 (2008 doğumlu) 22 sporcu olmak üzere toplam 39 sporcu yer alıyor. Yarışmacı gruplarda ise 2005 doğumlu yaş gruplarından başlayarak, 2001 doğumlu yaş grubuna kadar toplam 3 grupta çalışmalar devam ediyor. Yarışmacı gruplardaki dağılım ise U15 (2005 doğumlu) 24 sporcu, U17 (2003 doğumlu) 28 sporcu, U20 genç takım 22 sporcu olmak üzere toplam 74 sporcu akademi bünyesinde bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2021, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75