Oynamak istiyorlar

banner37

Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2. Lig müsabakaları da dahil tüm futbol etkinliklerin ertelenmesinin ardından Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2. Lig kulüp başkanları ve teknik adamlardan açıklama geldi

Oynamak istiyorlar
banner90
banner99

Ahmet OGAN

Ancak Bakanlar Kurulu’nun aldığı maçların seyircisiz oynanması kararından sonra gözler Futbol Federasyonu’na çevrildi.

Derviş Çimer (Ergazi)


Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2. Lig 1. Grup ekiplerinden Ergazi Spor Kulübü Başkanı Derviş Çimer, önce sağlık diyerek sözlerine başlayarak, çok zor süreçten geçtiklerini, iki üç kez pandemi nedeni ile açılıp kapanmalar sonrası antramanlar ara verilerek maddi olarak kayıpları olduğunu belirtti.


Derviş Çimer, BTM 2. Lig kulüplerin hakem ücretleri dışında hiçbir devlet kurumlarında maddi yardım olmadığını, kendi yağları ile ciğerimizi kavurduklarını söyledi. Ülkede iki gündür artan pozitif vakalar sonrası alınan karara saygı duyduğunu ancak grupların tamamlanmasına iki maç kala hafta içi ve hafta sonu seyircisiz oynatılarak tamamlanabileceği görüşünü ortaya koyan Derviş Çimer, gruplarda ilk iki sırayı alan takımların doğrudan BTM 1. Lig’e alınarak takım sayıların çoğaltılması görüşünü ortaya koydu.


Çimer, yaklaşık 10 aydır 10 maçı tamamlayamadıklarını ve futbolcuların psikolojik olarak çöktüğünü, kulüp olarak da maddi yönden çok kötü duruma düştüklerini söyledi.

Vural Köseoğlu (Karadeniz 61)


Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2. Lig 2. Grup ekiplerinden Karadeniz 61 antrenörü Vural Köseoğlu, 7 ay başladığımız ve hala daha bitiremediğimiz BTM 2. Lig’in grup aşamasının tamamlanmasına 2 maç kala Bakanlar Kurulu kararı olmadan bugüne kadar futbolun hep yanında olan Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’nun almış olduğu bu karar bizi şok etti dedi. Tüm dünyada antremanlar yapılırken, futbol ligleri başlayan ve başlamak üzere olan ülkeler varken, biz neden futbolu durdurduk diye soran Vural Köseoğlu, maçların seyircisiz oynayıp ligin tamamlanmasına bile razıyık dedi. Maç öncesi ve sonrası PCR testi yapacak imkan olmayabilir, ancak neden maçlara 24 saat kala futbolu durdurma kararı alınır anlamış değilim diyen Vural Köseoğlu, ligin bitmesine 2 maç kaldığını ve oynatılarak sonlandırlması gerektiğini söyledi.


Bugüne kadar futbol sahalarında herhangi bir vakanın görülmediğini, futbolu durdurmak yerine ülkeye girişlerin durdurluması en doğru karar olacağını belirten Vural Köseoğlu, gençliğin suçun ne diye yetkililer sordu. Futboldan önce önlem alacak bulaşının olacağı kapalı alanda yapılan faliyetler gibi birçok yerlerin olduğunu beliten Vural Köseoğlu, sağlık çok önemli diyerek, ligi seyircisiz oynatılıp biran önce tescil edilmesi taraftarıyız dedi.


Kulüp yöneticilerini, antrenörlerin ve futbolcuların çok yorulduğunu belirten Vural Köseoğlu, alınan kararla BTM 2. Lig’in bir kez daha hiçe sayıldığını anladık diyerek, harcanan emeğe saygı beklediklerini sözlerine ekledi.

banner134
Özkan Gaziler (Pile)


Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2. Lig 3. Grup ekiplerinden Pile antrenörü Özkan Gaziler, alınan kararla futbolun durdurulmasına gerçekden anlam veremiyorum diyerek, bu kadar harcanan emeğin karşılığı bu olmamalıydı dedi. Ligde grubun son maçlar seyircisiz oynanılacak denildi öyle oynadık diyen Özkan Gaziler, hafta sonu 46 derecede oynadıklarını belirterek, bu kadar özveride bulduktan sonra böylesi bir karar alınmasının ardından söyleyecek birşey bulamıyorum diyerek tepkisini dile getirdi.

Emin Özyalçın (Akıncılar)


Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2. Lig 4. Grup ekiplerinden Akıncılar Gençlik Spor Kulübü Başkanı Emin Özyalçın, alınan karara saygı duyduklarını belirterek, eğer riskli bir durum varsa ki vardır alınan kararın normal olduğunu söyledi. 9 aylık süreç içerisinde ligi bir türlü bitiremediklerini belirten Emin Özyalçın, kalan 2 maçın seyircisiz olarak oynatılarak ligin sonlanması gerektiği görüşünde olduğunu söyledi. Süreç uzadıkça sıkıntıların artığını, motivasyonun kaybolduğuna vurgu yapan Emin Özyalçın, maddi olarak da sıkıntıya düştüklerini söyledi. Yönetim olarak, her hangi bir etkinlik de yapamadıklarından dolayı ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Emin Özyalçın, ligin heyecan ve keyfininde kaçtığını söyleyerek, bu saatten sonra da alınacak karara kulüp olarak uyacaklarını da sözlerine ekledi.

Necati Yıldırım (Haspolat)


Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2. Lig 5. Grup ekiplerinden Haspolat Spor Kulübü Başkanı Necati Yıldırım, öncelikle her şeyden önce sağlık önde gelir diyerek, çok uzun süredir çok büyük emek harcadığımız BTM 2. Lig Covid-19 nedeniyle çok ara verildiğine vurgu yaptı. Alınan kararla ligin şevki kaçtığını, motivasyonun kaybolduğuna vurgu yapan Necati Yıldırım, ligin yeniden başlatılması yerine bu saatden sonra en uygun kararlar alınır diye beklediklerini söyledi. Ligin en adil şekilde tescillenmesi ve futbolcuların, ailelerin sağlıkları göz önünde bulundurmaların beklediklerini söyleyen Necati Yıldırım, gurup liderinin lehine alınacak kararın yanında olacaklarını, BTM 1. Lig’e 7. Grup birincisi alınarak takım sayılarının da artırılabileceği görüşünüde ortay koydu.

Yusuf Tek (Sadrazam Kayalar)


Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2. Lig 6. Grup ekiplerinden Sadrazam Kayalar antrenörü Yusuf Tek, BTM 2. Lig’inin şu andaki gurup birincilerinin BTM 1. Lig’e alınması görüşünde bulunarak, yeni başlayacak olan BTM 1. Lig’e sezon sonunda küme düşecek takımların sayılarının artırılması öngörüsünde bulundu. Lige ara verilip tekrar başlatılmasının çok yanlış bir karar olacağını belirten Yusf Tek, verilecek aradan sonra futbolcuların geriye dönüşün çok zor olacağı vurgusunda bulunarak, böyle bir düşünce içerisinde ise BTM 2. Lig iptal edilerek, seneye yeniden başlatılmasına karar verilmesi daha doğru olacağını söyledi.

Sayıner Seyitler (Gaziveren)


Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2. Lig 7. Grup ekiplerinden Gaziveren Teknik Direktörü Sayıner Seyitler, pandemi nedeniyle ikinci kez BTM 2. Lig’in ertlenediğini, pandemi sürecinde takımın motivasyonu kaybolduğunu, buna rağmen toparlayark lige girdiklerini ve namağlup lider olarak devam ettiklerini söyledi. Bu saatten sonra BTM 2. Lig oynanmaz diyen Sayıner Seyitler, grup liderlerini BTM 1. Lig’e alınmasının doğru olacağı görüşünü ortaya koydu. Yoğun maç programı nedeniyel futbolcuların ciddi sakatlıklar yaşadığını, kulübün sağlık giderlerinin artığını belirten Sayıner Seyitler, formun zirvesindeki lider takımın ertelemeden dolayı morallerinin bozulduğunu söyledi. Bir aylık ertelemenin ardından futbola geri dönülmenin çok zor olduğuna vurgu yapan Sayıner Seyitler, BTM 2. Lig’in tescil edilerek gurupta bileklerinin gücü ile hak ederek lider olan takımların BTM 1. Lig’e alınması görüşünde olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75