banner6

Özgürgün: Gururlandık

banner37

Başbakan Hüseyin Özgürgün, KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu Başkanı Ali Dahlameroğlu ile geçtiğimiz Haziran ayında İtalya’da yapılan “Wabba Word Cup Over Atl BB” dünya vücut geliştirme şampiyonasında “şampiyonlar şampiyonu” olan Murat Şenyiğit ile milli sporcu Görkem Çırakoğlu’nu kabul etti

Özgürgün: Gururlandık
banner99

“Çalıştıktan sonra hiçbir engel yok”

Özgürgün, “Gençlerimizin başarıları bizleri her zaman gururlandırır. Özellikle son zamanlarda KKTC adına bunların başarılıyor olması aslında çalıştıktan sonra hiçbir engelin olmadığını gösteriyor” dedi. Sporun siyaset dışı değerlendirilmesi gerektiğini ancak tamamen siyasetin bir parçası olduğunu ifade eden Başbakan Özgürgün, gençlerin uluslararası şampiyonalarda yer almalarını ve yeteneklerini ortaya koyabilmelerini sağlayabilmenin önemli olduğunu kaydetti.

Sporcuların bireysel başarılarının bir çok spor dalında görüldüğüne değinen Başbakan Özgürgün, “Bu bir imkân meselesi, elimizden gelen tüm imkanı ortaya koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi. Sporun, bir motivasyon kaynağı olduğuna ve gençleri hayata hazırlamak da dahil çok önemi olduğuna işaret eden Başbakan Özgürgün, gençlere maddi, manevi desteklerinin süreceğini söyledi. Özgürgün, federasyon başkanı Dahlameroğlu’nu uluslararası federasyonlarda görev almasından ve sporcuları da başarılarından dolayı kutladı.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2017, 09:37
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104