banner6

Özgürgün 'Katkı 5 milyon olacak'

banner37

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu altındaki kulüplere katkının, 4 milyon TL’den 5 milyon TL’ye çıkarılacağını açıkladı. Başbakan bu ek meblağın kulüplere altyapı faaliyetlerine göre dağıtılacağını söyledi. Özgürgün, 22 Eylül’de başlayacak olan futbol sezonu öncesi gazete ve televizyonların spor müdürleri ile Lefkoşa’da Eziç Restoranda bir araya geldi

Özgürgün 'Katkı 5 milyon olacak'
banner8

Özgürgün “Katkıyı artırdık”

Özgürgün, göreve gelmeleriyle birlikte futbolda altyapının güçlendirilmesine önem gösterdiklerini söyledi. Bir kısmı tamamlanmış bir kısmı yapımı devam etmekte olan pek çok proje başlattıklarına, bazı kulüplere arazi tahsis ettiklerine, futbol kulüplerine yönelik katkıyı arttırdıklarına dikkat çeken Özgürgün, bu çerçevede tüm spor branşlarına ciddi katkı yaptıklarını vurguladı. Dışişleri Bakanlığı görevinde iken yaptırdığı bir ankette futbola ilgisi ve bağlantısı olanların yüzde 85 olduğunu anımsatan Özgürgün, futbol maçlarındaki izleyici sayısının geçen yıl arttığını, statların iyileştirilmesinin statların doluluk oranını etkilediğini gösterdiğini söyledi.

banner134

 

“Katkıyı altyapıya vereceğiz”

KTFF aracılığıyla kulüplere katkının yüzde 25-30 oranında arttırmayı planladıklarını kaydeden Özgürgün, ek katkının kulüplere altyapılarındaki faaliyetlerine göre dağıtılmasının tasarlandığını kaydetti. Özgürgün, “Kulüplere olan katkıyı, yüzde 25 veya 30 oranında arttırmayı düşünüyoruz, ancak bunun altyapılarına yönelik olmasını planlıyoruz. Örneğin altyapıda ne kadar çocuk oynatıyorsa, A takıma ne kadar sporcu kazandırıyorsa o kadar çok katkı almasını sağlamayı düşünüyoruz” dedi.

 

Sertoğlu “Futbolun geleceği açık”

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ise spor yazarlarının zor bir görev üstlendiklerini, KTFF’nin çok ciddi desteklerini gördüğünü, futbolun gelişmesine katkı koyduklarını söyledi. Yeni geliştirilen malzemelerle yapılan yeni sentetik sahalar ve bazı statların ışıklandırılmasının ülke gençliğine yapılan en büyük katkı olduğunu kaydeden Sertoğlu, 2018 yılında da futbola çok ciddi yatırım kalemi öngörüldüğünü ifade etti. Sertoğlu, “Futbolun geleceği açık” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2017, 12:07
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104