Öztüccar: Saldırılar KOP sürecinde de vardı

banner37

Değirmenlik Kulübü başkanı Emirali Öztüccar, futbolcuların Sertoğlu’na karşı eylemlerine şiddetli şekilde tepki gösterdi

Öztüccar: Saldırılar KOP sürecinde de vardı
banner90
banner99

“Tabut bırakılmasını şiddetle kınarız”


Açıklamada, “Bugüne kadar futbol ve de gençliğimize spor yaptırmakla ilgisi ve bilgisi olmayan birçok kişi ve kurumların pervazsızca gerek hakaretine gerekse tehdidine maruz kalan Federasyon Başkanı, Kulüp Başkanları ve Yöneticileri olarak son yaşanan olayda bizleri temsil eden Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na tabut bırakılmasını şiddetle kınarız.


25.09.2020 tarihinde gerçekleşen K.T.F.F Mali Genel Kurulu’nda futbolun nasıl başlayacağıyla ilgili Federasyon Başkanı’na verdiğimiz yetkinin arkasında olduğumuzu, gerek Sağlık Bakanlığı gerekse Spor Dairesi’yle görüşmelerin başlatıldığını fakat hali hazırda ortada bir Hükümet ve de muhatap olmadığından dolayı ilgili protokollerin imzalanamadığı bir gerçektir. Ve biz Federasyon Başkanı ve Kulüp Başkanları olarak, futbolumuzun başlayabilmesi için temaslı takip sisteminde ülke vatandaşına ve işyerlerine uygulanan sistemin haricinde bir uygulamayı talep etmiştik.


Tüm bu gerçekler ışığında herkesi kendi işini yapmaya ve yıllarca elleri taşın altında ezilen değerli Başkan ve Yöneticilere saygı duymalarını, bu tür eylem ve söylemlerinden kaçınmalarını rica ederiz.

banner134

“KOP sürecinde de saldırı vardı”


Unutulmamasını düşündüğümüz, KOP sürecinde ülke gençliğinin önünü açmak adına 42 Kulüp Başkanı artı 1 Federasyon Başkanı’nın oyuyla bu kararı alan saldırılara ve tehditlere maruz kalan yine aynı Federasyon Başkanı’ydı. Sizleri Irak'a KKTC Milli Takımı olarak maç yaptırmaya getiren yine aynı Federasyon Başkanı’ydı. Ülkeye dönüşünüzden kısa bir süre sonra Ahmet Sami Topcan Toplantı Salonu’nun bombalanıp patlatıldığı zaman, tehditlere, baskılara boyun eğmeyen yine aynı Federasyon Başkanı ve Kulüp Başkanlarıydı. O tarihlerde buna, şimdi bizlere akıl ve de yön vermeye çalışanların hiçbirinin kalemi hiçbir şey yazmamıştır.

“Federasyon ve kulüpler sizden fazla çaba gösterir”


Değerli futbolcu kardeşlerimiz; sizleri geçmişi unutmadan, bugünlere nasıl geldiğinizi bir an olsun aklınızdan çıkarmadan, sizi ve sizleri bu ülkede tek düşünen kurum ve kurumlar olan Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ve Kulüplerinizin, futbol oynayabilmeniz için sizlerden fazla çaba sarf ettiğine inanın ve futbolu yönetenlere güvenin.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75