Öztürk: Sağlıklı koşullar oluşursa oynarız

banner37

Ülkede yerel bulaşla birlikte her geçen gün sıkıntılı bir süreç yaşanmaya devam ediyor. 1 Ekim’e kadar faaliyetleri durdurulan futbolun geleceğinin nasıl şekilleneceği konusunda başkanlar değerlendirmede bulunuyor. 1. Lig ekiplerinden Dörtyol Spor Kulübü Başkanı Erhan Öztürk önemli açıklamalarda bulundu.

Öztürk: Sağlıklı koşullar oluşursa oynarız
banner99

Ahmet OGAN

Sağlık ve ekonomik koşullar sağlanabilecekse, ligin oynanmasından yanayız


Dörtyol Spor Kulübü Başkanı Erhan Öztürk yaptığı açıklamada, 2020-2021 futbol sezonunun oynanmasının Dörtyol Spor Kulübü açısından önem arz ettiğini ancak sezonun oynanması için de sağlık ve ekonomik şartların yerine getirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Gazimağusa bölgesinin küçük ölçekli bütçesine sahip bir takımı olarak iki husus önem arz etmektedir diyen Öztürk, virüsün özellikle yaygınlaştığı şu günlerde toplu spor yapmanın uygun olmadığını ve spor yapmak için gerekli sağlık şartlarını kulüp olarak sağlayamayacaklarını, ikincisi ise ekonomik olarak devlet tarafından KTFF’na yapılan katkının miktarının azaltılması ve malum dönemde iş insanlarının yaşamış olduğu sıkıntıların kulüplerini ekonomik anlamda etkileyeceğini vurguladı.

banner134

Kulüpler ekonomik olarak zorda


Erhan Öztürk, “ülkemizde Covid-19 salgınında düşüş yaşanırsa, futbol için devletimiz tarafından sağlık ve ekonomik koşullar sağlanabilecekse, bu ligin oynanmasından yanayız” diyerek aksi durumda oynanmasını doğru bulmadıklarını dile getirdi. Bu şartlar yerine getirilmeden liglerin oynanmasına karar verildiği takdirde birçok kulübümüzün ekonomik olarak batacağı aşikardır diyen Erhan Öztürk, Kulüpler Birliği ve KTFF’nun mevcut durumu değerlendirerek, Kıbrıs Türk futbolu için en doğru kararı vereceğinden şüpheleri bulunmadığını belirterek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75