“Pandemi olumsuz etkiledi”

banner37

Kickboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel, içinde bulunduğumuz Koronavirüs pandemisi döneminde organizasyonların büyük çoğunluğunu iptal etmek zorunda kaldıklarını vurguladı

“Pandemi olumsuz etkiledi”
banner90
banner99

Erol KANLIADA

Kickboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel, içinde bulunduğumuz Koronavirüs pandemisi döneminde, federasyon olarak düzenledikleri organizasyonların büyük bir çoğunluğunu iptal ettiklerini belirtti. Demirel, Koronavirüs pandemsinin kendilerini dahil olmak üzere birçok sporcuyu da olumsuz etkilediğini söyledi.

Demirel “Az da olsa faaliyet yapıyoruz”


Demirel, bu süreçte organizasyonların çoğunun iptal edilse de faaliyetlerin tamamen durdurulmadığını ve az da olsa faaliyetlerin sürdürüldüğünü vurguladı. Salgın nedeniyle Türkiye, Avrupa ve Amerika’da düzenlenecek olan bazı organizasyonlara da katılamadıklarını belirten Demirel, “Gerek kurs gören sporcularımız, gerekse de hocalarımız bu Koronavirüs döneminde sıkıntılar yaşadı ve spor yapmaları sekteye uğradı” ifadelerini kullandı.  Demirel, bu dönemde masrafların çoğunun federasyona kaldığını da sözlerine ekledi.

“Salon sıkıntısı çekiyoruz”


Kickboks Federasyonu Başkanı Demirel, KKTC’de yeterli salon olmadığını ve kickboks sporunu yapmak isteyenler için bunun büyük bir sıkıntı doğurduğunu söyledi. Demirel, “Ülkemizde futbol, basketbol, voleybol vs. gibi branşlara daha çok önem veriliyor ve bunu yadırgamıyorum, fakat bizim gibi diğer branşlara da gereken önem verilmeli” dedi.


banner134
Salon sıkıntısının kurs gören sporcuları da olumsuz etkilediğini belirten Demirel, senelerdir aynı sıkıntının yaşandığını, sürekli bu sıkıntıyı dile getirdiklerini ancak bir adım atılmadığını anlattı. Demirel, ülkenin her bölgesinde kickboks yapılabilecek salonlar yapılması gerektiğini böylece daha çok yetenekli sporcular keşfedilebileceğinin altını çizdi.


Demirel, “Her bölgeye futbol, basketbol, voleybol, hentbol gibi sporların dışında da yatırım yapılmalı.  Devletimizin bu adada sadece belirli branşlara ilgi olmadığını, başka branşlara da önem verildiğini görmesi gerekiyor.  Futbol, basketbol ve voleybol gibi sporlar daha fazla rağbet görebilir ve daha fazla yatırım yapılabilir.

Bunu asla yadırgamıyorum. Fakat biz ve bizim gibi sıkıntı yaşayan federasyonlara da gereken önem verilmeli ve maddi yardımda bulunulmalıdır.

“Mağdur durumdayız”


Şu anda sporcularımızın büyük bir çoğunluğu antrenmanlarını basketbol, hentbol ve voleybol oynanan salonlarda gerçekleştiriyor. Atatürk Stadı’nın salonları ise çok yetersiz ve bakımsız kalıyor, bu durum sürekli yaşanan bir olay halini aldı. Yeterli tesis yapılır, yeterli bir maddi katkı sağlanırsa Avrupa şampiyonasını ülkemizde düzenleme fırsatımız da olabilir. Eğer bunu yapabilirsek hem KKTC’nin tanınmasını, hem de kickboks branşının adada daha da yaygınlaşmasını sağlayabiliriz”.

“10 kulüp ve 600’e yakın lisanslı sporcu var”


Kickboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel, ülkemizde 10 kickboks kulübünün olduğunu ve 600’e yakın lisanslı sporcu bulunduğunu kaydetti. Demirel, 600’e yakın olan rakamın sadece lisanslı sporcuları kapsadığını, müsabakalara katılmak amaçlı lisans çıkartan sporcuların olduğunu söyledi. Demirel, müsabakalara katılmak istemeyip, sporunu sürdüren, salonlarda çalışmada devam eden sporcuların da olduğunu ve bunların sayısının 400’e yakın olduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2020, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75