Paris Saint-Germain ve Juventus rekor kırdı

banner37

Paris Saint-Germain ve Juventus rekor kırdı
banner90
banner99

Avrupa'nın önde gelen kulüpleri, taraftar tokenlarıyla büyük gelir elde ederken, Türkiye'de de Galatasaray, Trabzonspor, Başakşehir gibi ekipler, bu borsaya dahil olmuştu. Paris Saint-Germain ve Juventus, 24 saatte ulaştıkları 300 milyon dolarlık işlem hacmiyle, bu alanda rekor kırdı.

300 milyon dolar

banner134

Barcelona, Juventus, Roma, Paris Saint-Germain, Galatasaray, Trabzonspor, Başakşehir gibi birçok kulübün dahil olduğu ve Socios.com tarafından hayata geçirilen taraftar tokenlarına büyük ilgi duyuldu. Üretilen dijital varlıklar 3 dev borsada listelenirken, Paris Saint-Germain ve Juventus 24 saatte gerçekleşen 300 milyon dolarlık işlem hacmiyle rekor kırdı.

Galatasaray ve Trabzonspor da var


Aynı zamanda bu listelemeyle liglerinin son şampiyonları Paris Saint-Germain ve Juventus, Paribu'da listelenen Türk kulüpleri Galatasaray ve Trabzonspor'un arasına katılmış oldu. 2 dev kulübün taraftar tokenları Türk Lirası’yla ilk kez işlem gördü. İşlemler sonucunda Juventus 9.2 milyon dolar, Paris Saint-Germain 6 milyon dolar, Trabzonspor 2.1 milyon dolar, Galatasaray da 1.8 milyon dolar işlem hacmine ulaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75