Perçinci: Futbolun durmasına değil devamına çalışmalıyız

banner37

K-Pet Süper Lig ekiplerinden Girne Halk Evi’nin teknik direktörü Emre Perçinci, duran futbol ve son dönemde gündemden düşmeyen futbola ara verilmesi düşüncesini gazetemize değerlendirdi. Perçinci, futbolun oynatılmaması değil, oynatılması için ne yapabiliriz konusunda çalışılmasına ve ister kulüp başkanı ister yönetici olsun futbol oynanmasın düşüncesi taşıyan birinin görevi bırakması gerektiğine vurgu yaptı

Perçinci: Futbolun durmasına değil devamına çalışmalıyız
banner99

Ebru AKGÜR

“Komisyon önerilerle geliyor”


Antrenörler Derneği ve aktif teknik adamların geçtiğimiz gün bir araya gelerek komisyon kurulması kararını almasının ardından öneriler hazırladığını aktaran Perçinci, “yeniden futbola dönmek için neler yapılabileceği konusunda federasyona öneriler götüreceğiz. Pazartesi KTTF ile bir görüşme yapılacak ardından Başbakan Ersin Tatar ile bir araya gelmeyi planlıyoruz” dedi. Şartların tekrar değerlendirilerek 1 Ekim’den önce antrenmanların başlaması da gündemde olacak diyen Perçinci, dünyayı sarsan Koronavirüs’ün belki de uzun vadede hayatımızda olacağını ve buna karşı alacağımız tedbirle hareket ederek yaşamın devam etmek zorunda olduğu gibi futbolun da devam edebileceğini belirtti.

“Devam etmesini istemeyen görevi bırakabilir”


banner134
Geçtiğimiz sezonun tamamlanması için kalan 8 haftanın oynatılması kararının alınmasının ardından kararı doğru bulmadığı için Çetinkaya kulüp başkanlığından istifa eden Bülent Dizdarlı gibi davranılabileceğini söyleyen Emre Perçinci, “futbolun devam etmesini istemeyen varsa görevi bırakabilir. Önemli olan gençlere spor yaptırmak ve zor şartlarla mücadele edebilmektir. Bu hepimiz için geçerli. Teknik adam ve futbolcular da oynamak istiyorsa üzerimize düşen fedakarlığı yapmalıyız” dedi.

“Sadece devlet katkısına bağlı kalınmamalı”


Covid-19 yanısıra devlet tarafından kulüplere verilen katkı payının son diliminin ödenmemesinin sıkıntı olarak gösterilmesi ile ilgili ise, “Devlet katkı payı gecikebilir veya yeterince tatmin edici olmayabilir. Hiçbir kulübün buna bağlı kalmaması gerekiyor. Bu nedenle kulüpler yıllık bütçesini ona göre yapmalıdır’ dedi. Ayrıca yabancı oyuncunun azaltılması ile oraya ayrılan bütçenin de kasada kaldığına dikkat çeken Perçinci, yerli transfer için yüksek bedeller ödeyen kulüplerin konuyu maddiyata dayandırmasının da bir ironi olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75