banner6

Play-off sil baştan

banner37

Basketbol Federasyonu Başkanı Ertuğ Nasıroğlu, dikkat çekici açıklamalar yaptı

Play-off sil baştan
banner150

banner150 banner150

Şükrü BURAĞAN

   Ülkemizde hızlı bir gelişim trendi içinde bulunan basketbolun son durumu konusunda Basketbol Federasyonu Başkanı Ertuğ Nasıroğlu’ndan önemli açıklamalar geldi. Basketbol yazarları ile İstanbul’da bir durum değerlendirmesi yapan ve fikirleri dinleyen Nasıroğlu, basketbolun yapılanmasında bu fikirlerin önemli olduğunu söyledi.

Sistem konusundaki alternatifleri dinledi

   Bu sezon play-off’daki maç sayılarının az olmasının, hatta bir yarı final serisinin tek maçta sona ermesi konusunda kendilerine çok eleştiri geldiğini, yeni sezonda bunu değiştireceklerini söyleyen Nasıroğlu, spor basınının bu konudaki sistem alternatiflerini de masaya yatıracaklarını belirtti.

Gelecek sezonda play-off maç sayısı arttırılıyor

   Yönetimi ile konuyu değerlendireceğini, ancak kafalardan geçenin yarı finali 3’ü, finali de 4’ü bulanın kazanacağı bir play-off sistemi olduğunu söyledi. Nasıroğlu, çok çekişmeli bir lig mücadelesi yaşandığına da işaret ederek, basketboldaki kalitenin artması ile mücadelelerin keyif düzeyinin yükseldiğini, bunun da maçları izlemeye gelen seyirci sayısında artışa neden olduğu tespitinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2017, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104