banner6

Plümer’de uçup kondular

banner37

Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği’nin organize ettiği 2019 KKORD Offroad Şampiyonası’nın ikinci yarışı, geçtiğimiz hafta sonu Baştaşlar Construction sponsorluğunda Fazıl Plümer Koruluğu’nda yapıldı

Plümer’de uçup kondular
banner99

   Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği uzun bir yaz arasının ardından geçtiğimiz hafta sonu 3 yarışlık sezonun ikinci yarışını gerçekleştirdi.

Baştaşlar Construction ana sponsorluğunda Fazıl Plümer Koruluğu’nda hazırlanan yaklaşık 2,5 kilometrelik etapta yapılan yarışa 17 ekip katıldı.

Araçlarının motor hacimlerine göre 4 sınıfta yapılan yarışa 5 de kadın sporcunun katılması dikkat çekti. Uzun zamandır desteğini sürdüren Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun yanı sıra Güven Sigorta’nın da destekleri ile gerçekleştirilen yarışta ekipler etabı üçer kez geçtiler.

Yine uzun zamandır olduğu gibi Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün sportif direktörlüğünü üstlendiği yarışta hem yarışanlar, hem de izleyenler keyifli bir gün geçirdiler. Günün en iyi derecesini bir süre yarışlara ara veren eski şampiyon Görkem Eren elde etti. Müslüm Demir’in co-pilotluğunda sınıf 1’de mücadele eden ikili, sınıflarında da zirvede yer aldılar.

Sınıf 3’te mücadele eden, güneyden yarışa katılan Spyros Droushiotis-Antonis Marasinos ikilisi günün en iyi ikinci derecesini elde ederken, Ahmet Esendağlı-Veli Esendağlı ikilisi günün en iyi üçüncü derecesine imza atan ekip oldular. Sınıf 1’de ikinci Ozan Birşen-Mehmetali Birşen ikilisi olurken Burak Emingil-Emin Emingil ikilisi üçüncü oldu. Sınıf 2’de ise ikinci olan ekip Cevdet Öcal-Mustafa Karam ikilisiydi.

Sınıfın üçüncüsü ise Nefise Çelik-Cemal Çelik ikilisi oldu. Sınıf 3’te ise Spyros Spyrou-Filippos Filippou ikilisi ikinci olurken onları Halil Erdoğuş-Erol Ataser ikilisi takip etti. En kalabalık sınıf olan S4’te birinci Yusuf Tosun-Asena Tosun ikilisi oldu. ikinci Sami Şenbaş-Ali Şenbaş ikilisi olurken üçüncü Konstantinos Efstathiou-Andreas Ioannou ikilisi oldu. Sezonun son yarışının ise Alagadi’de olacağı açıklandı.

Neler oldu?

Avenue Dereboyu sponsorluğunda geçtiğimiz hafta sonu yapılan Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası’nın üçüncü yarışı Mersinlik’te yapıldı. Yarışı Deniz Denner-Ömer Topcu ikilisi kazandı ve liderliğe yükseldi.

MotoGP 2019 Dünya Şampiyonası'nın 16’ncı ayağı olan Japonya Grand Prix’sinde Marc Marquez yine yarışı birinci tamamladı. Bu zafer ile Repsol Honda, MotoGP markalar şampiyonluğunu unvanını bir kez daha kazandı.

Ajanda

25-27 Ekim İspanya WRC

27 Ekim Royalton Klasik Ralli

27 Ekim F1 Meksika

27 Ekim MotoGP Avustralya

2-3 Kasım Yeşil Bursa Rallisi

16-17 Kasım Klasik Cumhuriyet Rallisi

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2019, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104