Podyumda 3 baba-oğul

banner37

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin organize ettiği 2018 KKORD Off Road Şampiyonası’nda sezonun ikinci yarışı, “1.Ahmet Altındağlı Off Road Yarışı”, geçtiğimiz hafta sonu Zet Karting tesisleri yanında hazırlanan parkurda yapıldı. Yarış sonunda ilk üç sırada baba-oğulların yer alması dikkat çekti

Podyumda 3 baba-oğul
banner87

Çağın ÖZILGAZ

Offroad Şampiyonası’nda sezonun ikinci yarışı, geçtiğimiz hafta sonu yine anlamlı bir isimle yapıldı. Daha önce dernek yönetiminde yer alan ve camiaya katkıları büyük olan merhum Ahmet Altındağlı anısına yapılan yarış yine “Bu Yolun Çıkışı Var” sloganı ile Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Spor Dairesi’nin katkılarıyla hayata geçirildi. Yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda hazırlanan hızlı ve keyifli parkura üçer kez çıkan yarışmacılar 4 sınıfta birinci olmak için yarıştılar. 3 etapta da en iyi dereceleri elde eden Burak Emingil-Emin Emingil ikilisi genel klasmanda ve Sınıf 1’de ilk sırada yer alan ekip oldular. Sezonun ilk yarışında da zirvede yer alan ikili, art arda ikinci yarışlarını kazanmayı başardılar. Günün en iyi ikinci derecesini elde eden ve Sınıf 3’te ilk sırada yer alan ekip Yusuf Hüdan-Tuğkan Hüdan ikilisi oldu. Günün üçüncüsü ise Argun Çağıl-Gökberk Çağıl ikilisi oldu. Bu sonuçla genel derecelere göre podyumun ilk üç basamağı baba-oğullardan oluştu.Sınıf 2’de Ahmet Esendağlı-Veli Esendağlı ikilisi ilk sırada finiş görürken,  Sınıf 4’te ilk sıranın sahibi Yusuf Tosun-Mustafa Tosun ikilisi oldu. Bu anlamlı yarışa bir çok kuruluş destek verirken ödülleri merhum Ahmet Altındağlı’nın eşi Çilem Altındağlı ve kızı verdi.

 

Neler oldu?


Dünya Ralli Şampiyonası’nda geçtiğimiz hafta sonu sezonun altıncı yarışı olan Portekiz Rallisi yapıldı. Yarışı kazanan Hyundai pilotu Thierry Neuville şampiyonada liderliğe yükselmeyi başardı.

 


MotoGP Dünya Şampiyonası’nda sezonun beşinci yarışı geçtiğimiz hafta sonu Fransa’nın Le Mans Pisti’nde yapıldı. Yarışa ikinci cepten başlayan Repsol Honda’nın İspanyol yıldızı Marc Marquez zafere ulaşmayı başardı.

 

Ajanda

27 Mayıs KITMOK İskele Enduro

27 Mayıs Formula 1 Monaco GP

27 Mayıs Dünya Rallikros Britanya Yarışı

1-3 Haziran FIA ERC Yunanistan

1-3 Haziran Akdeniz Rallisi

3 Haziran MotoGP İtalya Grand Prix

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER