Polaris Kış Kupası ilk yarışı yapıldı

banner37

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu ile Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu’nun ortak organizasyonu ile yapılan Polaris Kış Kupası ilk yarışı geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Yarışı Cevdet Alptürk-Mustafa Yücener ikilisi kazanırken, ATV Enduro Kupası birincisi Sona Singh oldu

banner87
Polaris Kış Kupası ilk yarışı yapıldı
banner99

Başel Holding’in ana sponsorluğunda 3 yarış olarak planlanan Polaris Ralli-Sprint Kış Kupası, geçtiğimiz Pazar günü Hamitköy’de hazırlanan 6,5 kilometrelik etapta yapıldı. Biri deneme olmak üzere etabı 3 kez geçen yarışçılar en iyi etap derecesini elde etmeye çalıştılar.


Otomobillerde 13 ekibin start aldığı yarışta en iyi etap derecesini Skoda Fabia R5 ile yarışan Cevdet Alptürk-Mustafa Yücenerikilis elde etti ve günün birincisi oldu. Alptürk-Yücener ikilisi ayrıca Sınıf 2’de de birinci oldu.
 En iyi ikinci dereceyi Canam Maverick XC aracıyla yarışan Ahmet Kofalı-Mehmet Çağla ikilisi elde ederken, ikili ayrıca Sınıf R’yi de kazandılar.


Günün üçüncüsü Fikri Macila-Harun Çakır ikilisi olurken, ikili ayrıca sınıf N birincisi oldu. Sınıf 1’de zirvede olan ekip Vural Vurur-Gökhan Bolatçıoğlu ikilisiydi. Sınıf 4’ü kazanan ekip ise Cevdet Alptürk-Buğur Kambillili ikilisi oldu. Sınıf T2’de Ahmet Esendağlı-Veli Esendağlı ikilisi birincilik kupasını alan ekip oldu.


Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu’nun da işbirliğiyle ATV’li sporcuların mücadele ettiği Enduro Kupasında en iyi dereceyi Polaris Scrambler XP 1000 aracıyla Sona Singh elde etti. Singh ayrıca ATV4 sınıfını da kazandı.


 En iyi ikinci dereceyi elde eden sporcu Suzuki LTR 450 ile yarışan Temel Atila yaptı. Atila ayrıca ATV1 sınıfını lider tamamladı. Üçüncü olan isim ise Yamaha YFZ 450-R ile yarışan Ertun Altay oldu. ATV2 sınıfı birincisi ise YamahaRaptor 700 ile yarışan Ahmet Miralay oldu.

Neler oldu?

Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu, tamamlanan 2019 sezonunun ardından branşlarda dereceye girenlere kupalarını verdiği ödül gecesini Demirhan’da bulunan Mağdurlar Meyhanesi’nde gerçekleştirdi.

MotoGP’de Ducati ve Repsol Honda’nın ardından Suzuki, Yamaha ve Petronas SRT 2020 Motosikletlerini tanıttı. Bugün sezon öncesi ilk test yapılacak.

Ajanda

7 Şubat KTKOD Balo

7 Şubat MotoGP Malezya Test

13-16 Şubat WRC İsveç

19-21 Şubat F1 Barcelona Test 1

26-28 Şubat F1 Barcelona Test 2

22 Şubat MotoGP Katar Test

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108