banner6

Polatpaşa Lisesi spor tesisleri katkı bekliyor

banner37

Polatpaşa Lisesi spor tesisleri katkı bekliyor
banner150 banner150 banner151 banner143

Akdoğan Polatpaşa Lisesi Müdürü Ertuğrul Aktu, okulun spor tesisleri ve tesislerin ihtiyaçları konusunda açıklamalarda bulunurken, ihtiyaçların giderilmesi konusunda Spor Dairesi’nin bağlı bulunduğu Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı’dan destek beklediklerini söyledi.

Polatpaşa Lisesi Müdürü Ertuğrul Aktu’nun açıklamaları şöyle: “Okulumuzun atıl durumdaki ambarındaki malzemeleri kaldırarak içerisine beton dökerek okulumuza bir spor alanı oluşturduk. Böylelikle yağmurlu havalarda öğrencilerimizin Beden Eğitimi derslerine devam edebilmeleri için farklı bir spor merkezi yaratmaya çalıştık.

Aktu: Katkı beklemekteyiz

Salon içerisine tamamen kendi imkanlarımızla masa tenisi, darts ve satranç masaları kuruldu. Darts malzemelerine Gogo Club direktörü Mustafa Kaya sponsor oldu. Okul Aile Birliğimizin katkılarıyla tatami minderler satın alınarak, öğrencilerimizin cimnastik yapabilmelerine olanak sağladık.


Buranın eksiklerinin tamamen tamamlanması için devletimizden, iş adamlarımızdan, bölge insanımızdan katkı beklemekteyiz. Çünkü amacımız çok amaçlı güzel bir etkinlik salonu kazandırmaktır.

“Çimlendirme çalışmaları bir türlü yapılamadı”

Salonun bir bölümü tamamen cimnastik için kullanılacak. Diğer bölüm ise satranç, masa tenisi ve darts etkinlikleri için ayrılacak. Okulun futbol sahasının, tüm altyapı sulama sistemleri olmasına rağmen, Spor Dairesi tarafından çimlendirme çalışmaları bir türlü yapılmadı. Bu sahanın hem okul öğrencilerine hem de bölge insanına kazandırılması adına çalışmaların bir an önce başlatılmasını talep ediyoruz. Bu nedenle de Spor Dairesi’nin bağlı bulunduğu Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı’dan ihtiyaçların giderilmesi konusunda destek bekliyoruz.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110