Pota çıldırdı!

banner37

Salonlarda henüz idman ve maç oynanıp oynanmayacağı netleşmezken, basketboldaki transfer hareketliliği oldukça dikkat çekiyor

Pota çıldırdı!
banner90
banner8

Şükrü BURAĞAN

Basketbolda COVID-19 pandemisi nedeni ile mart ayında duran ve sonrasında tescillenen liglerin ardından belirsizlik yeni sezonu da etkileyecek gibi duruyor. Basketbol Federasyonu, Bakanlar Kurulu’nun 1 Ekim’e kadar sportif müsabaka ve idmanları yasaklamasının ardından Sağlık Bakanlığı ve Spor Dairesi ile görüşmeler yaparak konuyu netleştirmeye çalışırken, LAÜ’den sonra YDÜ’nün sportif faaliyetleri durduracağı gündemi ile de uğraşıyor.

Belirsizlik içinde flaş transfer adımları


Tüm bu olumsuz tabloya rağmen basketbol kulüpleri ciddi transfer hamlelerinde bulunarak kadrolarını güçlendirdi. LAÜ’nün kapatma kararı sonrasında boşa düşen yıldızlar yeni takımlarının yolunu tutarken, basketboldan çekileceği söylenen YDÜ’nün 2 önemli transferi tamamlaması da dikkat çekici olarak değerlendirildi. Timur Rustamov ile de ilgilenen ve anlaşma sağlayan YDÜ, oyuncunun dün görüşme yaptığı Koopspor’da devam etme kararı alması ile bu transferi gerçekleştiremedi.


banner134
Dün tamamlanan ve resmi bildirimi bugün yapılacak olan transfer döneminde Koopspor, GAÜ ve Soyerspor başarılı isimleri kadrolarına dahil ederken, yeni kurulan Çetinkaya koçu Kadri Alagöz’le beraber 3 ismi kadrosuna kattı.

Kadınlar Ligi’nde de transfer var


Erkekler Ligi’ndeki hareketlilik Kadınlar Ligi’ne de yansımış durumda. Gönyeli, ülkenin en önemli kadın basketbolcularından birisi olan Havva Arabacıoğlu Güvensoy’a imza attırdı. GAÜ Kadın Takımı da kadrosuna genç oyuncu Arzum Arslanyürek’i kattı. Bu adımın ardından diğer kulüplerin kadro güçlendirme çalışmaları kapsamında oyuncu transferi yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Genç oyuncular gözde


Kulüpler geleceğe yatırım olarak genç oyuncuları da kadrolarına katmayı sürdürüyor. Bu isimler arasında en dikkat çekenlerden biri GAÜ’nün genç uzunu Atilla Topaloğlu’nun YDÜ’ye transferi oldu.  

Açılış Kupası sonrası transfer yine hareketlenecek

Dün itibarı ile ilk transfer dönemi tamamlanan basketbolda bu yıl ilk kez uygulanacak ve Kasım’da başlatılması planlanan Açılış Kupası sonrasında yeni bir transfer dönemi yaşanacak. Kulüplerin transfer konusunda bu döneme daha fazla ağırlık vereceği düşünülüyor. Açılış Kupası sonrasında devreye girecek transfer dönemi bittikten sonra da Süper Lig maçlarının başlaması planlanıyor.

RESMİ OLMAYAN TRANSFER LİSTESİ:

İsim  Yeni takımı

Doğukan Demirman  Koopspor

Arif Yılmabaşar  Koopspor

Hakan Şanlıtürk  Koopspor

Can Galatyalı  Koopspor

Ahmet G.Alp (Koç)  GAÜ

Sercem İnancı  GAÜ

Hakan Özkan  GAÜ

Hamit Çeliktaşlılar  GAÜ

Yuri Pliushch  GAÜ

Kemal Taşçı  Soyerspor

Adnan Naneci  Soyerspor

Ahmet Vardar  Soyerspor

Batuhan Tüzmen  YDÜ

Fırat Ceylan  YDÜ

Fuat Farisoğlu  YDÜ

Chijindu Omah  YDÜ

Aybars Yiğit                         YDÜ

Atilla Topaloğlu                  YDÜ

Tuna Mantaş                      YDÜ

Kadri Alagöz (koç)             Çetinkaya

Kaan Sütçü                          Çetinkaya

Kağan Güder                       Çetinkaya

Sayar Ercantan                   Çetinkaya

Berk Karabetça                  Çetinkaya

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 12:28
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75