Potanın 3 silahşörü! 

banner37

Potanın 3 silahşörü! 
banner90
banner8

Basketbolda tamamlanan Açılış Kupası’nın ardından bireysel performans rakamları dikkat çekti 

Şükrü BURAĞAN

   KKTC Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen Açılış Kupası Koopspor’un şampiyonluğu ile tamamlanırken, geriye dikkat çekici istatistikler bıraktı. Koopspor ve YDÜ’nün 7, Hacıganimler Soyer ve GAÜ’nün 6, DAÜ ve Çetinkaya’nın ise 5 maç oynayarak tamamladığı kupa sonunda Ercan Başaran tarafından ‘northcyprusbasketball’ sitesinde rakamlar güncellendi ve son durum ortaya çıktı. 

Kercem sayıda, Alperen ribauntta, Hamit asistte lider 
   En çok sayı atan Koopspor’dan Kercem İnancı, en çok ribaunt toplayan H. Soyer’den Alperen Güner ve en çok asist yapan GAÜ’den Hamit Çeliktaşlılar istatistiklerin zirvesinde yer alan isimler oldular. 
Kupanın en verimli oyuncusu Hacıganimler Soyer’den Alperen Güner olurken, Koopspor’dan Kercem İnancı ikinci, H. Soyer’den Hasan Kasap ise üçüncü sırada yer aldı. 

DAÜ aşağıda, Omisakin yukarıda! 
   Açılış Kupası’nda en çok süre alan oyuncu YDÜ’den deneyimli isim Halil Kutruza, en fazla blok yapan yanında en fazla top çalan DAÜ’den A. Omisakin oldu. GAÜ’den Y. Mouhammed turnuvayı en fazla top kaybı yapan oyuncu olarak tamamladı. 

Sayı:
1-KERCEM İNANCI        139    (KOOPSPOR)
2-ALPEREN GÜNER        89    (H. SOYER)
3-TEMUR RUSTAMOV        89    (KOOPSPOR)
4-BERKEM DİKENGİL        82    (YDÜ)
5-HAMİT ÇELİKTAŞLILAR    79    (GAÜ)
6-KEMAL TAŞÇI        76    (H. SOYER)
7-BERK ARGIN            73    (KOOPSPOR)
8-HALİL KUTRUZA        71    (YDÜ)
9-HASAN KASAP        69    (H. SOYER)
10-EMİR CAN MERCAN    67    (GAÜ)

1-KERCEM İNANCI        19,86    (KOOPSPOR)
2-ALPEREN GÜNER        14,83    (H. SOYER)
3-TEMUR RUSTAMOV        14,83    (KOOPSPOR)
4-BERKEM DİKENGİL        13,67    (YDÜ)
5-HAMİT ÇELİKTAŞLILAR    13,17    (GAÜ) 
6-KEMAL TAŞÇI        12,67    (H. SOYER)
7-İHSAN ÜĞÜTÜCÜ        12,40    (YDÜ)
8-SERRI JULANI        12,25    (DAÜ)
9-AKINJIDE OMISAKIN    12,00    (DAÜ)
10-BERK ARGIN        10,43    (KOOPSPOR)

Ribaunt:
1-ALPEREN GÜNER        80    (H. SOYER)
2-EMİR CAN MERCAN        61    (GAÜ)
3-FIRAT CEYLAN        50    (YDÜ)
4-HASAN KASAP        47    (H. SOYER)
5-YUSUF MOUHAMMED    44    (GAÜ)
6-FUAT FARİSOĞLU        43    (YDÜ)
7-ANDIM ERYILMAZLAR    38    (KOOPSPOR)
8-DION MTANDWA        37    (ÇETİNKAYA)
9-AKINJIDE OMISAKIN     37    (DAÜ)
10-ALPAY ŞERBETÇİOĞLU    36    (KOOPSPOR)

Ribaunt Ortalama:
1-ALPEREN GÜNER        13,33    (H. SOYER)
2-EMİR CAN MERCAN        10,17    (GAÜ)
3-HASAN KASAP        7,83    (H. SOYER)
4-DION MTANDWA        7,40    (ÇETİNKAYA)
5-AKINJIDE OMISAKIN    7,40    (DAÜ)
6-YUSUF MOUHAMMED    7,33    (GAÜ)
7-FIRAT CEYLAN        7,14    (YDÜ)
8-YUHI J. RUTIMIRVA        6,80    (ÇETİNKAYA)
9-SERRI JULANI        6,50    (DAÜ)
10-HASAN SAKALLI        6,20    (DAÜ)


Asist:
1-HAMİT ÇELİKTAŞLILAR    37    (GAÜ)
2-TEMUR RUSTAMOV        26    (KOOPSPOR)
3-HALİL KUTRUZA        25    (YDÜ)
4-BERKEM DİKENGİL        23    (YDÜ)
5-MERT AKSU            19    (H. SOYER)
6-DOĞUKAN DEMİRMAN    18    (KOOPSPOR)
7-MUSTAFA RIFKI        15    (H. SOYER)
8-AKINJIDE OMISAKIN    15    (DAÜ)

banner134
9-KEMAL TAŞÇI        14    (H. SOYER)
10-HASAN KASAP        14    (H. SOYER)

Asist Ortalama:
1-HAMİT ÇELİKTAŞLILAR    6,17    (GAÜ)
2-TEMUR RUSTAMOV        4,33    (KOOPSPOR)
3-BERKEM DİKENGİL        3,83    (YDÜ)
4-HALİL KUTRUZA        3,57    (YDÜ)
5-ERDEM TİRYAKIOĞLU    3,25    (KOOPSPOR)
6-MERT AKSU            3,17    (H.SOYER)
7-AKINJIDE OMISAKIN    3,00    (DAÜ)
8-DOĞUKAN DEMİRMAN    2,57    (KOOPSPOR)
9-MUSTAFA RIFKI        2,50    (H. SOYER)
10-UĞUR KAYA        2,40    (DAÜ)


Verimlilik:
1-ALPEREN GÜNER        115,00    (H. SOYER)
2-KERCEM İNANCI        101,00    (KOOPSPOR)
3-HASAN KASAP        99,00    (H. SOYER)
4-TEMUR RUSTAMOV        91,00    (KOOPSPOR)
5-EMİR CAN MERCAN        89,00    (GAÜ)
6-HAMİT ÇELİKTAŞLILAR    84,00    (GAÜ)
7-FIRAT CEYLAN        83,00    (YDÜ)
8-AKINADE OMISAKIN    79,00    (DAÜ)
9-HALİL KUTRUZA        77,00    (YDÜ)
10-BERK ARGIN        71,00    (KOOPSPOR)


Süre:
1-HALİL KUTRUZA        0206:55    (YDÜ)
2-KEMAL TAŞÇI        0204:30    (SOYER)
3-BERKEM DİKENGİL        0204:00    (YDÜ)
4-ALPEREN GÜNER        0203:30    (SOYER)
5-KERCEM İNANCI        0201:35    (KOOP)
6-MERT AKSU            0201:18    (SOYER)
7-EMRE ÇETİNASLAN        0196:48    (GAÜ)
8-MUSTAFA RIFKI        0195:40    (SOYER)
9-TEMUR RUSTAMOV        0195:39    (KOOP)
10-AKINJIDE OMISAKIN    0194:37    (DAÜ)


Blok:
1-AKINJIDE OMISAKIN    9    (DAÜ)
2-ALPAY ŞERBETÇİOĞLU    7    (KOOPSPOR)
3-DION MTANDWA        5    (ÇETİNKAYA)
4-HASAN SAKALLI        4    (DAÜ)
5-ALPEREN GÜNER        3    (H. SOYER)


Top Kaybı:
1-YUSUF MOUHAMMED    28    (GAÜ)
2-AKINJIDE OMISAKIN    24    (DAÜ)
3-HAMİT ÇELİKTAŞLILAR    24    (GAÜ)
4-MUSTAFA RIFKI        22    (H. SOYER)
5-SERRI JULANI        21    (DAÜ)


Top Çalma:
1-AKINJIDE OMISAKIN    23    (DAÜ)
2-HASAN KASAP        17    (H. SOYER)
3-BERKEM DİKENGİL        15    (YDÜ)
4-MERT AKSU            13    (H. SOYER)
5-DOĞUKAN DEMİRMAN    12    (KOOPSPOR)


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75