banner6

Protokol hazırlıkları sürüyor

banner37

Futbolun yeniden başlayabilmesi için çalışmalar sürerken gözler bugün Spor Dairesi ile Sağlık Bakanlığı’nın yapacağı görüşmede olacak

Protokol hazırlıkları sürüyor
banner151 banner143

Ebru AKGÜR

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs’ün ülkemizde de spor üzerindeki etkileri sürüyor. Kıbrıs Türk Futbol Federasyon’nun şartlarının yer aldığı protokolün imzalanamaması ve geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanlığı ile yapılacak görüşmenin bir türlü gerçekleşememesi süreci daha da çıkmaza soktu.


Futbolun başlayabilmesi için bugün bir görüşme yapılacağının beklendiğini belirten Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Deniz Dana, özel açıklamalarda bulundu.

Protokol taslağı hazırlanacak


Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Deniz Dana “Bugün Sağlık Bakanı Ali Pilli ile bir araya geleceğiz. Ardından KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nu davet edeceğiz. Protokol taslağının hazırlanması için çalışmalar sürüyor. Bazı değişiklikleri de eklemeyi hedefliyoruz” diyerek futbolun yeniden başlaması için gerekli şartların oluşturulmasına çalışıldığını söyledi. Özellikle pozitif vaka çıkması durumunda tüm temaslıların karantinaya alınması noktasında uzlaşılamayan şartın üzerinde uğraştıklarını ve farklı bir çözüm üretmeye çalışıldığını vurgulayan Dana, “Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun kuralları da göz önünde tutularak hareket ediliyor” dedi.

2 gün içinde konu netleşir


Futbolun başlaması yönündeki çalışmaların sürdüğünü aktaran Kemal Deniz Dana, “Bu hafta içinde konu olumlu veya olumsuz netleşecektir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu. Protokolde ortak nokta oluşturulabilirse futbolun başlayıp başlayamaması ile ilgili kararın Futbol Federasyonu ve Başkan Hasan Sertoğlu’na yetki veren kulüplerde olacağını aktaran Dana, “Belirlenen şartlarda hazırlanacak protokolü Hasan Sertoğlu kulüpler ile görüşecek. Kulüplerden onay çıkması halinde futbol başlayacak. Karar onlara aittir” dedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104