banner6

Protokol imzalandı

banner37

Protokol imzalandı
banner99

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) iki önemli protokol için imza töreni düzenledi. Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda gerçekleşen imza töreninde; Bölgesel Terfi Müsabakaları (BTM) Ligi isim sponsorluğu ile ilgili olarak İktisatbank’la protokol imzalandı.


Ayrıca BTM Ligi’nin hakem ücretleri ile alakalı olarak Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ile de protokole imza kondu. Gerçekleşen imza töreninde Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, İktisatbank Yönetim Kurulu Başkanı Mete Özmerter ve İktisatbank Genel Müdürü Olgun Önal yer aldı.

Sertoğlu: BTM kulüplerinin ne mücadeleler verdiğini çok iyi bilirim


İmza töreninde konuşan KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, KTFF’de 11 yıldır görevde olduklarını ve federasyonun nereden nereye geldiğini takdir edecek olanın spor camiası olduğunu kaydetti. Kıbrıs Türk futbolunu iyi bir yere getirdiklerini düşündüğünü belirten Sertoğlu, “ Sporseverler, kulüp başkanları ve camia olarak KTFF’yi en ciddi ve güvenilir sivil toplum örgütü haline getirdik hep birlikte. BTM’nin sponsorluğu da bu noktada çok önemlidir. Ben BTM’nin ne olduğunu çok iyi bilirim. BTM kulüplerinin spor yaptırmak için neler yaptığını, ne mücadeleler verdiğini çok iyi bilirim”dedi. Söz konusu sponsorlukla ilgili olarak İktisatbank yetkililerine teşekkür eden Sertoğlu, “Çok anlamlı oldu bu işbirliği. İktisatbank tüm BTM 1 ve BTM 2 takımlarının KTFF’deki masraflarını üstlendi. Bu çok önemli bir durumdur. Bütün köyler bizimdir. İktisatbank’ın bu yaptığı gençlere çok ciddi bir sahiplenmedir. Bence kurum olarak da bunun meyvelerini alacaklar”dedi.

Önal: BTM’nin sponsoru olduğumuz için gururluyuz


İktisatbank Genel Müdürü Olgun Önal da imza töreninde KTFF ile İktisatbank işbirliğinden memnuniyet duyduklarını ifade etti. Sponsorluk anlaşmalarını kurum olarak çok iyi incelediklerini ve her detaya odaklandıklarını kaydeden Önal, “Bizler bu tür faaliyetleri desteklemeyi değerli ve önemli buluyoruz. Gençlerimizi kucaklayacak, kötü alışkanlıklardan uzak tutacak her hamle bizim için çok kıymetlidir”dedi. Olgun Önal, sponsorluk talebi önlerine geldiğinde yönetim kurulu olarak çok heyecanlandıklarını, BTM 1.Lig ve BTM 2. Lig’in isim sponsoru oldukları için ve 70’in üzerindeki köy kulübünde forma giyen sporcuları destekleyeceğimiz için gururluyuz.”diye konuştu. Önal son olarak bu imkanı kendilerine tanıyan KTFF yetkililerine teşekkür ederken, 18 Aralık 2021’de başlayacak olan BTM 1.Lig’de mücadele eden tüm takımlara başarılar diledi.

Atun: İktisatbank dilerim diğer gelir ekseni büyük firmalara örnek olur


Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun ise konuşmasında 12 yıldır siyasetin içerisinde olduğunu, sporcu ve yönetici olarak hizmet ettiği spor camiasına bu kez de spordan sorumlu bakan olarak hizmet etmenin gururunu yaşadığını belirtti. Atun, özellikle gençlerin birçok tehditle karşı karşıya kaldığı bu dönemde sporun öneminin bir kez daha öne çıktığını ifade ederek,” Bizler de devlet olarak sporcuların ve kulüplerin yanında olmalıyız. Devlet bugün değil, bundan sonra da sporun yanında olacaktır. Bu konuda maddi ve manevi gereği yapılacaktır.”dedi. İktisatbank’ın BTM Ligleri’ne sponsorluğu ile ilgili olarak spordan sorumlu bakan olarak teşekkür eden Atun, “İktisatbank çok önemli bir boşluğa merhem oldu ve liglerin ana sponsoru oldu”dedi.


Atun son olarak diğer gelir ekseni büyük firmalara bu işbirliğinin örnek olması gerektiğinin altını çizerken, sosyal sorumluluk çerçeveleri güçlendirilmelidir, dilerim bu anlaşma hayırlara vesile olur”diye konuştu.

banner134


Konuşmaların ardından her iki protokol de imzalanarak resmiyete kavuştu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104