Protokol imzalandı

banner37

Yakın Doğu Oluşumu, RA 25 Kapalı Spor Salonu’nunun çizimleri için KKTC Hentbol Federasyonu’na kullanım izni verdi

Protokol imzalandı
banner99

KKTC Hentbol Federasyonu, Lefkoşa Göçmenköy’deki Atatürk Spor Kompleksi alanında inşa edeceği kapalı spor salonunda Yakın Doğu Üniversitesi kampusunda yer alan RA 25 Kapalı Spor Salonu’nun mimari proje çizimlerini kullanacak. İmzalanan protokolle Yakın Doğu Oluşumu, RA 25 Kapalı Spor Salonu’nun çizimleri için Hentbol Federasyonu’na kullanım izni verdi.


Protokol, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel ve KKTC Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi.


Protokol töreni öncesinde KKTC Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan, Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel’e teşekkür plaketi takdim etti.

Günsel: Spor kültürünün gelişerek güçlenmesine büyük bir katkı sağlayacak


Protokol töreninin ardından açıklamalarda bulunan Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, NEU RA25 Spor Salonu’nun dünya standartlarındaki özelliklerine vurgu yaparak, “NEU RA25 Spor Salonu, sadece üniversitemizde değil KKTC’mizde de güçlü bir spor ekolü oluşturma hedefine ulaşmak için çok önemli bir işlev görüyor” ifadesini kullandı.


KKTC Hentbol Federasyonu’nun, kendilerine tahsis edilen arazi üzerinde inşa edeceği kapalı spor salonu için RA25 Spor Salonu’nun mimari çizimlerini kullanma talebini memnuniyetle karşıladıklarını söyleyen Günsel, “NEU RA25 Spor Salonu’nun dünya standartlarındaki donanımına sahip salon sayısının artması, Kuzey Kıbrıs’ımızda spor kültürünün gelişerek güçlenmesine büyük bir katkı yapacak. Bu noktada Yakın Doğu Oluşumu olarak ülkemizde spor kültürünü güçlendirmeyi hedefleyen tüm kurumlarımıza, işbirliği içerisinde destek olmayı önemli bir sorumluluk olarak görüyoruz” ifadesini kullandı.

banner134

Ayhan: Federasyonumuza büyük bir kazanç sağlayacak


KKTC Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan ise KKTC'ye kazandıracakları yeni spor salonunda, NEU RA25 Spor Salonu’nun mimari projelerini kullanmalarına izin veren Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel’e teşekkür ederek başladığı konuşmasına, “Federasyonumuza tahsis edilen arazi üzerine yapacağımız kapalı spor salonu KKTC’de sporun gelişmesi ve yaygınlaşmasına büyük bir katkı sunacak” dedi.


NEU RA25 Spor Salonu’nun kapasite, verimli kullanım alanları ve mimari dizayn açısından örnek aldıkları bir salon olduğunu söyleyen Ayhan, “Ülkemizde NEU RA 25 Spor Salonu’nun özelliklerine sahip salon sayısının artmasının önemi yanında, Yakın Doğu Oluşumu’nun proje kullanım izni vermesi, salonumuzu çok daha hızlı inşa etmemizi sağlayacak. Bu durum federasyonumuza zaman ve yatırım bedeli olarak büyük bir kazanç sağlayacak” ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88