banner6

Puma Kadınlar Ligi başlıyor

banner37

Puma Kadınlar Ligi başlıyor
banner151 banner143

Ahmet OGAN

   Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) tarafından 9. kez düzenlenecek olan Puma Kadınlar Ligi, hafta sonu başlıyor. Puma ana sponsorluğunda oynanacak Kadınlar Ligi’nde 16-17 Temmuz Cumartesi ve Pazar günü dört karşılaşma oynanacak.

   Kadınlar Ligi, 2012 yılından sonra beş yıl aranın ardından yeniden başlatılırken (2017), beş yıl önce yeniden başlatılan ve üç sezon oynatılırken (2019), pandemiden sonra üç yıl aradan sonra yeniden oynatılıyor. 

Statü

   Puma Kadınlar Ligi’nde 8 takımın mücadele edeceği ve tek devreli lig ve puan usulüne göre oynanacak olan karşılaşmaların sonunda ilk dört sırada ligi bitirecek olan takımlar yarı finale yükselecek.

   Yarı final karşılaşmaları ligi birinci sırada tamamlayan takım ile dördüncü sırada tamamlayan takım, ligi ikinci sırada tamamlayan takım ile üçüncü sırada tamamlayan takımların eşleşmesi sonucunda tek maç eleme sistemine göre tarafsız sahada oynanacak.

   Yarı final karşılaşmalarında rakiplerini mağlup eden takımlar finale yükselecek ve KTFF belirleyeceği tarafsız sahada final maçı oynanacak ve maçı kazanan taraf ise 2021-2022 Puma Kadınlar Ligi şampiyon olacak.    

8 takım mücadele edecek

   Kadınlar Ligi’nde Küçük Kaymaklı, China Bazaar Gençlik Gücü, Hamitköy, Merit Alsancak Yeşilova, Yonpaş Dumlupınar, Mircale Değirmenlik, Vadili ve Desly Mağusa Spor Akademisi’nden oluşan toplam 8 takım mücadele edecek.

Döküm

   Kadınlar Ligi’nde Desly Mağusa Spor Akademisi dördüncü kez, Merit Alsancak Yeşilova, Yonpaş Dumlupınar üçüncü kez, Küçük Kaymaklı, China Bazaar Gençlik Gücü, Hamitköy, Mircale Değirmenlik, Vadili ilk kez katılıyor.

Şampiyonluklar

   Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından dokuzuncusu düzenlenecek olan ve sekiz yıl oynatılan Kadınlar Ligi’nde Akdeniz Spor Birliği dört sezon üst üste olmak üzere 5 kez, Mağusa Gençlik Merkezi (Magem), Göçmenköy, Mağusa Spor Akademisi de bir kez şampiyon olmuştu.

Son şampiyon deplasmanda başlıyor

   2021-2022 futbol sezonu “Puma Kadınlar Ligi”nde son şampiyon (2018-2019) Desly Mağusa Spor Akademisi ilk hafta karşılaşmasını deplasmanda 17 Temmuz Pazar günü saat 18.00’de Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi Antrenman Sahası’nda Hamitköy ile oynayacak.

Maç Programı:

16 Temmuz Cumartesi:

Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi Antrenman Sahası: Küçük Kaymaklı-Merit A.Yeşilova

Maraş Necip Halil Kartal Stadı: Yonpaş Dumlupınar-Miracle Değirmenlik

17 Temmuz Pazar 

Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi Antrenman Sahası: Hamitköy-Desly Mağusa Spor Akademisi

Lefkoşa Atilla Topaloğlu Stadı: China Bazaar Gençlik Gücü-Vadili

(Not: Tüm karşılaşmalar saat 18.00’de başlayacak.)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104