banner6

Ralli zamanı

banner37

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) tarafından organize edilen “Basel Holding Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın beşinci yarışı, 18-19 Eylül tarihleri arasında Limasol Sigorta sponsorluğunda üçüncü kez yapılıyor

Ralli zamanı
banner99

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) tarafından organize edilen “Basel Holding Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın beşinci yarışı, 18-19 Eylül tarihleri arasında Limasol Sigorta sponsorluğunda üçüncü kez yapılıyor. Lefkoşa Surlariçi’nde bulunan Kumarcılar Hanı yanındaki David People Cafe önünden 18 Eylül Cumartesi akşamüzeri başlayacak olan ralli, 2 günlük programla organize ediliyor. Ekipler 15.30’da yapılacak start seremonisinin ardından 16.20 ve 17.20’de ilk aracın start almasıyla iki kez art arda, 13 kilometrelik Balıkesir etabını geçecek. Balıkesir etabı, Köprü üstü ve Atlama noktası bölgesinde hazırlanacak seyirci noktalarından izlenebilecek. İlk günün tamamlanmasıyla ekipler Atatürk Spor Salonu’nda kurulacak servis alanına gidecekler ve kapalı park ile ilk gün noktalanacak.


Lefkoşa Surlariçi’nde gerçekleşen basın toplantısında konuşan Başkan Tigin Kişmir, Asbaşkan Mahmut Sezinler, Limasol Sigorta Genel Müdürü Birtan Asker ve Yarış Direktörü Canben Özpaşa yarış ile ilgili düşüncelerini ve bilgi aktardılar.

Kişmir: Büyük çekişme var


Tigin Kişmir, “Üçüncüsünü düzenleyeceğimiz Limasol Sigorta Rallisi için heyecanlıyız. Oldukça çekişmeli geçen 2021 Sezonunda 5. Yarışı da Limasol Sigorta ile birlikte düzenlemekten de mutluyuz.” dedi.

Asker: Parkurlarda yarışılsın


Limasol Sigorta Genel Müdürü Birtan Asker, “Trafikte kazalar, türlü nedenlerle günden güne artmakta, maddi ve bedeni hasarlar oluşmaktadır. Kazaları olmadan önlemek bir ilke olmalıdır. Bu ilke kapsamında “Süratin Trafiğe Açık Yollarda Değil, Belli Parkurlarda Yapılıp” kimseyi tehlikeye atmadan, meraklılarının sürat tutkularını tatmin etmelerini sağlamak adına bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Limasol Sigorta-Lefkoşa Rallisi’ne sponsor olduk. Kazasız, sağlıkla tamamlanan bir ralli dileriz.”

Sezinler: Marka olduk


Sezinler, “Eylül ayında 24 yıl önce kurulan Limasol Sigorta Ltd ile birlikte yine eylül ayında Limasol Sigorta Rallisi’ni düzenlemek benim için ayrı bir gurur. Limasol Sigorta ile birlik KKTOK iyi bir marka oldu.” dedi.

Özpaşa: Seyircileri düşündük

banner134


Canben Özpaşa, “18-19 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek Basel sezonunun 5. yarışı Limasol Sigorta Lefkoşa Rallisi’nde seyirciler için daha toplu ve güzel bir yarış hazırladık.” dedi.

14 ekip ralliye kayıt yaptırdı


Bu sezonun ilgi odağı olan R5 otomobillerle 5 ekip start alacak. Şampiyona lideri, Flat Out Rally Team ekibi Deniz Fahri-Serhan Tan ikilisi, şampiyonada ikinci sırada bulunan, bir diğer Flat Out Rally Team ekibi Mustafa Bulutoğluları-Mustafa Yücener ikilisi ve şampiyona üçüncüsü MRB Racing Team’den Rauf Denktaş-Mehmet Mişon ikilisinin yanı sıra Macila Rally Team ekibi Cahit Yetkili-Harun Çakır ikilisinin ve Drift NEU Racing Team’den Enver Haskasap-Halil Mulla ikilisi de R5 araçlarla start alacaklar. Limasol Sigorta Rallisi’nde 5 ekip Sınıf N’de, 2 ekip Sınıf 1’de ve 2 ekip Sınıf R’de start alacak.

2021 Limasol Sigorta Rallisi Kayıt Listesi: Takım  Pilot  Co-Pilot  Araç  Sınıf

GoodYear Racing Team  Oktay Çocuk  Hüseyin Çocuk  Mitsubishi Lancer Evo IX  N

MRB Racing Team  Sadık Bilgimer  Mustafa Kandır  Mitsubishi Lancer Evo IV  1

Flat Out Rally Team  Barış Kalfaoğlu  Rasim Çetinkaya  Mitsubishi Lancer Evo IX  N

MRB Racing Team  Rauf Denktaş  Mehmet Mişon  Hyundai i20 R5  2

Flat Out Rally Team  Deniz Fahri  Serhan Tan  Skoda Fabia R5  2

Flat Out Rally Team  Mustafa Bulutoğluları  Mustafa Yücener  Skoda Fabia R5  2

Macila Rally Team  Cahit Yetkili  Harun Çakır  Volkswagen Polo R5  2

GoodYear Racing Team  ÇağkanBozalanlar  Hasan Odun  Mitsubishi Lancer Evo IX  N

Drift NEU Racing Team  Enver Haskasap
Halil Mulla  Skoda Fabia R5  2

GoodYear Racing Team  Kerim Hacımevlüt  MahmutUlaş  Mitsubishi Lancer Evo VI  1

GoodYear Racing Team  Yusuf Çocuk  Zeki Çetinkol  Mitsubishi Lancer Evo IX  N

GoodYear Racing Team  Cevdet Alptürk  İrfan Topçu  Mitsubishi Lancer Evo IX  N

-  Önder Zaim  Emre Üngüder  Canam Maverick X3  R

-  Sami Doğan  Ali Burhan  Canam Maverick X3  R

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104