Rallide büyük yarış

banner37

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu, 2020 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası için pandemi nedeni ile yeniden düzenleme yaparak, daha sağlıklı ve Lefkoşa Merkezli yarışlar düzenleme kararı almıştı

Rallide büyük yarış
banner90
banner8

Tırmanma Şampiyonası yarışlarının da puan verdiği ralli şampiyonası 5. Yarışı bu hafta Cuma-Cumartesi iki gün Lefkoşa'da Car&Cars Ana Sponsorluğunda gerçekleşiyor.


Ralli Şampiyonasına 2 katsayı ile puan verecek toplamda 200 km uzunluğunda ve 90 km özel etap uzunluğunda olacak olan büyük yarışta Şampiyonluk mücadelesinin de çözülmesi bekleniyor.


6 Kasım Cuma saat 17.00'de Zephyr Cafe ve Car&Cars önünden start alacak olan ekipler Alayköy Özel etabını 2 kez geçecekler. 17.30'da başlayacak olacak Alayköy etabı Ağıllar bölgesinden izlenebilecek.


7 Kasım Cumartesi günü ise saat 8.30'da Göçmenköy stadı park yerinde servis alarak güne başlayacak olan ekipler, Saat 9'dan 11.30'a kadar 3 kez BRT Özel etaplarını geçecek. BRT özel etabı Dikmen anayolu üzerinden takip edilecek ve 3 kez art arda geçilecek. Saat 11.30'da öğlen arası servis verecek olan Ralli, Saat 13.30 ile 16.00 saatleri arasında Yılmazköy - Kanlıköy - Türkeli arasında bulunan Aktepe özel etaplarını 3 kez art arda geçip Saat 16.00'da Car&Cars önünde podyuma çıkacak. Rallide 14 ekip start alacak.

Macila-Koyuncu ve Macila Rally Team Lider


2020 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nı Fikri Macila - Doğa Koyuncu ikilisi lider götürürken onları, Selen Bilgimer ikinci sırada, Oktay Çocuk-Hüseyin Çocuk ikilisi ise üçüncü sırada takip ediyor.


2018 Sezonu ikincileri Cahit Yetkili-Harun Çakır ikilisi ise bu yarışta yeni araçları Ford Fiesta R5 ile yarışın iddialı isimleri arasında bulunuyor. Sadık Bilgimer, Mehmet Kamiloğlu, Murat Aşık, Edim Macila, Halil Mulla ve Mehmet Karaoğlan gibi daha önceki yıllarda başarıları olan pilotlar ise yarışta podyum mücadelesi verecek. Takımlar Şampiyonası'nda ise Nethouse Rally Team 2 araç, Macila Rally Team'in ise 3 Araç ile start alacağı rallide, Macila Rally Team lider durumda bulunuyor.

Kayıt Listesi

Macila Rally Team  Fikri Macila  Doğa Koyuncu  Skoda Fabia R5  2

banner134
 -  Sadık Bilgimer  Ahmet Buzlukçuoğlu  Mitsubishi Lancer Evo Iv  1

 -  Oktay Çocuk  Hüseyin Çocuk  Mitsubishi Lancer Evo Ix  1

 -  İbrahim Yolcu Argün  Serife Argün  Honda Civic Typer  4

Macila Rally Team  Barış Kalfaoğlu  Rasim Çetinkaya  Mitsubishi Lancer Evo Ix  N

-
Hüseyin Arabulucu  Ali Hacet  Mitsubishi Lancer Evo Vı
1

Nethouse Rally Team  Murat Aşık  Mehmet Mişon  Mitsubishi Lancer Evo X  N

 -  Çağakan Bozalanlar  Mehmet Demirağ  Mitsubishi Lancer Evo Vııı  1

Nethouse Rally Team  Mehmet Kamiloğlu  Ahmet Özerdem  Mitsubishi Lancer Evo X R4  2

 -  Edim Macila  Güner Şevketoğlu  Mitsubishi Lancer Evo Vı  1

 -  Halil Mulla  Mehmet Çağla  Mitsubishi Lancer Evo Ix  N

Macila Rally Team  Cahit Yetkili  Harun Çakır  Ford Fiesta R5  2

 -  Özhan Karaduman  Birgen Karaduman  Fiat Palio  4

 -  Mehmet Karaoğlan  Mehmet Coşar  Mitsubishi Lancer Evo Ix  N

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75