Rallide kış kupası Sprint’le başladı

banner37

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği 2020 Polaris Kış Kupası’nın ilk yarışı hafta sonu Lefkoşa'da gerçekleşti. Kuzey Kıbrıs Sprint Şampiyonası'nın ilk yarışı olan ve KITMOK ile ortaklaşa düzenlenen Polaris ATV Enduro Cup da güne renk kattı

banner87
Rallide kış kupası Sprint’le başladı
banner90
banner8

Sprint

   13 aracın start aldığı Sprint Şampiyonası ilk yarışında 11 ekip finişe ulaşabildi. 2018-2019 Ralli Şampiyonu Cevdet Alptürk ve Co-pilotu Mustafa Yücener, Skoda Fabia R5 araçları ile günü zirvede tamamlarken, onları  Ahmet Kofalı-Mehmet Çağla 2. olarak ve Fikri Macila-Harun Çakır 3. olarak izledi.

Ralli

   Ralli klasmanında Sınıf R'de birinci Ahmet Kofalı-Mehmet Çağla, Sınıf N'de Fikri Macila-Harun Çakır, Sınıf 1'de Vural Vurur-Gökhan Bolatçıoğlu, Sınıf T2'de Ahmet Esendağlı-Veli Esendağlı, Sınıf 3'de Cevdet Alptürk-Buğur Kambilili, Sınıf 2'de Cevdet Alptürk-Mustafa Yücener ve Gençlerde ise Ahmet Kofalı birinci olarak tamamladı.

Atv Enduro

   İki çıkış ile aynı etapta yarışılan Atv Enduro Cup'ta ve Atv4 kategorisinde ise en iyi zaman Polaris ile Sona Singh kaydederken, Atv1 de Temel Atilaoğluları, Atv2 de Ahmet Miralay birinci geldiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75