Ralliye doyacağız

banner37

Ralliye doyacağız
banner90
banner8

2021 Basel Holding Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı, Chase Grup sponsorluğunda 7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşiyor. 7 Mayıs günü Zet Karting’in tekrardan kapılarını açması ile başlayacak olan Chase Rallisi’nin servis alanı, Start ve Podyum Seremonisi de yine Zet Karting’de olacak.


2021 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası ilk yarışında ilk gün Zet SSS Etabı geçilecek olup, ikinci gün ise efsanevi, tarihin en uzun ve zorlu etaplarından biri olacak olan Kozan etabı geçilecek.


Kozan etabının ardından yeni bir etap olan Şirinevler etabı ve Aktepe etapları ikişer kez geçilecek. 2. gün son etap Zet SSS bir kez daha geçilecek ve hemen ardından Podyum Seremonisi gerçekleşecek. Etaplar, sıralı geçileceğinden trafik 70 dakika öncesinden kapatılacak ve aynı anda 2 farklı etap koşulacak.

Takımlarda üst düzey çekişme


7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Chase Rallisi’ne 6 takım kayıt yaptırırken, 21 ekip start alacak. Geçen sezonun şampiyonu Macila Rally Team, Fikri Macila-Doğa Koyuncu ve Cahit Yetkili-Harun Çakır ile, Nethouse Rally Team Murat Aşık-Nebil Öneral ve Mehmet Kamiloğlu-Ahmet Özerdem ile, GoodYear Racing Team Oktay Çocuk-Hüseyin Çocuk, Çağakan Bozalanlar – Mehmet Demirağ ve Kerim Hacımevlüt-Hasan Odun ile, DriftNeu Racing Team Enver Haskasap – Halil Mulla ve Buğur Kambillili – Niyazi Yorgancıoğlu ile, MRB Racing Team Rauf Denktaş – Mehmet Mişon ile, Flat Out Rally Team Deniz Fahri-Serhan Tan, Mustafa Bulutoğluları-Mustafa Yücener ve Barış Kalfaoğlu-Rasim Çetinkaya ile Takımlar Şampiyonası için puan arayacak.

Kişmir: Organizasyonların çıtasını yükseltiyoruz


Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu Başkanı Tigin Kişmir, Chase Rallisi ile ilgili hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunu ifade ederek, sporcuların spora yaptığı katkı ile birlikte, organizasyonların çıtasının yükseltilmesi adına her şeyi yaptıklarını dile getirdi.


7 Mayıs günü rahmetli Dünya Şampiyonu Zeka Özteknik adına Zet SSS’te en iyi zaman kupası verecek olmanın mutluluğunu duyduklarını da belirten Kişmir, Sağlık Bakanı ve Ulaştırma Bakanı’na da ralliye gösterdikleri destek için teşekkür etti.

banner134

Yücel: Katkı koymaktan mutluluk duyuyoruz


Chase Direktörü Mehmet Yücel ise yaptığı açıklamada, Chase olarak Ralli Şampiyonası’na katkı koymaktan mutlu olduklarını belirterek, Zet Karting’i yeniden hayata geçirdikleri için mutlu olduklarını ifade etti. Yücel açıklamasında şunları kaydetti: “Bizim için Zet Karting’in yeri çok önemli. Açılışı 7 Mayıs Cuma günü saat 16.30’da Zet Karting’de yapacağız. Açılışımızı Şampiyonlar Yarışı ile yapmayı planlamaktayız.”

Denktaş: Tüm dünya takip edecek


Chase Direktörü Rauf Denktaş ise, Zet Karting’de başlanan serüvene geri dönüleceği için çok mutlu olduğunu ifade ederek, “bu sporun burada yapılmasından çok mutlu olduğumuzu bildirmek isterim” dedi.


Karting sürmenin normal hayatta da getirisinin olduğunu belirten Denktaş, “çocuklarımızın ilk eğitimini burada alması gerektiğini düşünüyorum. Kurumun bir sporcusu olarak da burada bulunmaktan çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Özpaşa: 20 kilometre etap yapmanın mutluluğu içindeyiz


Yarışma Direktörü Canben Özpaşa ise rekabetin yüksek olduğu bir yarış beklediklerini ifade ederek, kendilerinin de bu yönde çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti. Uzun bir aradan sonra tekrardan yapılacak olan 20 kilometrelik etabın mutluluğunu duyduklarını da ifade eden Özpaşa, “güzel bir ekip çalışması ile bugünlere geldik ve daha iyisini yapmak için çalışıyoruz. Etapları seyretmeye gelecek olanların mutlaka Maske Mesafe ve Hijyen kurallarına uymaları gerekmektedir. Herkese başarılar dileriz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2021, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75