banner6

Rekorlar güncellendi

banner37

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, okullar atletizm rekorları güncelledi. Dünden bugüne okullarda yıllardır kırılamayan rekorların da yer aldığı rekorlarda birçok detay göze çarpıyor

Rekorlar güncellendi
banner99

Rekorlar:

Ortaokul Kızlar:

Sporcu  Okulu    Branş    Derece  Tarih

İlkay Yorgancı  Bekirpaşa Lisesi  100 Metre    12.60  1978

Hilal Argın  Canbulat Özgürlük  200 Metre    26.80  2004

Havva Hüdan  Yakın Doğu Koleji  300 Metre    43.50  2014

Aycan Balcı  Bekirpaşa Lisesi  400 Metre    1:03.58  1984

Canev Hassan  20 Temmuz F.Lisesi  800 Metre    1:24.90  1972

Dilek Özbiler  Canbulat Özgürlük   1500 Metre    5:03.90  2004

Dilek Türker  Anafartalar Lisesi  100 M Engel 8.50 Arası  16.00  1984

Narin Sevim  Canbulat Özgürlük  100 M Engel 8.00 Arası  15.37  2016

Ayten Zabit  Şht.Turgut Ortaokulu  Uzun Atlama(Tahta)  5.32  1985

Deniz Süngü  19 Mayıs TMK  Uzun Atlama(Alan)  5.14   2016

Buse Savaşkan  Şht.Turgut Ortaokulu  Yüksek Atlama     1.55  2013

Sude Kadıoğlu  Yakın Doğu Koleji  Gülle Atma (3kg)    11.69  2015

Meryem Derya  Erenköy Lisesi  Disk Atma (1 Kg)  30.03  1990

Zehra Demircan  Şht.Turgut Ortaokulu  Disk Atma (750 Kg)  33.87  2007

Aysu Yüksekbaş  Yakın Doğu Koleji  Cirit Atma 400gr    36.00  2011

Kerime Eşref  20 Temmuz Lisesi  Cirit Atma 600gr    33.00  1974

banner134

-  Yakın Doğu Koleji  4x100m    52.97  2014

 

Ortaokul Erkekler:

Sporcu  Okulu    Branş    Derece  Tarih

Mustafa Rinter  Şht.Hüseyin Ruso  100 Metre    11.5  1986

Turan Cenk  Yakın Doğu Koleji  100 Metre    11.56  2013

Ali Erol  Lefke Gazi Lisesi  200 Metre    23.50  1975

Turan Cenk  Yakın Doğu Koleji  300 Metre    36.90  2013

Serkan Öğüt  Çanakkale Ortaokulu  400 Metre    53.80  2004

Serkan Öğüt  Çanakkale Ortaokulu  800 Metre    2:05.50  2004

Derviş Ramadan  Şht.Turgut Ortaokulu  1500 Metre    4:20.00  1974

İbrahim Çengel  Yakın Doğu Koleji  2000 Metre    6:39.84  2014

Mehmet Günel  Şht.Turgut Ortaokulu  3000 Metre    9:31.2  1987

Kubilay Tok  Yakın Doğu Koleji  100 Metre Engel    14.27  2014

Ferhat Sakallı  Canbulat Özgürlük  110 Metre Engel     16.30  1999

Mustafa Rinter  Şht.Hüseyin Ruso  Uzun Atlama (Tahta)  6.18  1986

Bora Altıntaş  Yakın Doğu Koleji  Uzun Atlama (Alan)  5.92  2015

Rifat Atun  Namık Kemal Lisesi  Yüksek Atlama     1.82  1976

Erhun Umut  Şht.Hüseyin Ruso  Sırıkla Y.Atlama    2.91  1985

Cemal Şener  Türk Maarif Koleji  Üç Adım Atlama    12.94  1976

Hamit Doğaç  Lefke Gazi Lisesi  Gülle Atma (4kg)    14.54  1992

Hamit Doğaç  Lefke Gazi Lisesi  Disk Atma (1 Kg)  47.30  1992

Şevki Rızalar  Yakın Doğu Koleji  Cirit Atma 600gr    43.40  2011

Tahir Kanlıçay  Şht.Hüseyin Ruso  Cirit Atma 700gr    47.84  1985

-  Şht.Hüseyin Ruso  4x100m    46.20  1985

-  Şht.Hüseyin Ruso  4x400m    52.97  1998

 

Lise Erkekler:

Sporcu    Okulu    Branş    Derece  Tarih

Yiğitcan Hekimoğlu  19 Mayıs TMK  100 Metre    10.65  2010

Yiğitcan Hekimoğlu  19 Mayıs TMK  200 Metre    22.09  2010

Serhan Güneyli  Lefkoşa Türk Lisesi  400 Metre    50.90  1998

Salih Kemaneciler  Namık Kemal Lisesi  800 Metre    1:58.70  2004

Salih Kemaneciler  Namık Kemal Lisesi  1500 Metre    4:05.50  2004

Asım Keser  HTL    3000 Metre    9:08.20  1988

Salih Kemaneciler  Namık Kemal Lisesi  3000 Metre (Egale)  9:08.20  2004

Asım Keser  HTL    5000 Metre    15:57.92  1989

Kubilay Tok  Yakın Doğu Koleji  110 Metre Engel (91.4 Cm)  14.97  2017

Ferhat Sakallı  Namık Kemal Lisesi  110 Metre Engel (100 Cm)  15.01  2002

Mehmet Topalcık  HTL    110 Metre Engel (107 Cm)  15.30  1989

Kaan Savaşkan  Kurtuluş Lisesi  300 Metre Engel (84 Cm)  39.50  2015

Cafer Şenkan  Dr.F.K.E.M.L  400 Metre Engel (84 Cm)  57.50  2005

Hasan Leyla İçer  Lefke Gazi Lisesi  400 Metre Engel (91.4 Cm)  56.44  1999

Zafer Sukuşu  Lefkoşa Türk Lisesi  1500 Metre Su Engeli  4:27.40  2000

İbrahim Çelik  Cumhuriyet Lisesi  2000 Metre Su Engeli  6:45.90  2007

Tarık Sağdıç  Kurtuluş Lisesi  3000 Metre Su Engeli  10:37.11  2009

Mehmet Oduncu  Kurtuluş Lisesi  Uzun Atlama    6.72  1991

Mehmet Baykent  Levent Kolej  Üç Adım Atlama    14.14  2011

Umut Aybay  Doğu Akdeniz Koleji  Yüksek Atlama     2.02  2004

Özcan Küdenler  Namık Kemal Lisesi  Sırıkla Atlama    3.80  2002

Kutay Kırmızı  Sedat Simavi E.M.L.  Gülle Atma (5kg)    15.45  2004

Cemil Tüm  Kurtuluş Lisesi  Gülle Atma (6kg)    13.34  2002

Orhan Demircan  Kurtuluş Lisesi  Gülle Atma (7.257kg)  13.25  1976

Mihai Mustafa  Kurtuluş Lisesi  Disk Atma (1.5kg)  44.28  2017

Özdaş Tüm  Kurtuluş Lisesi  Disk Atma (1.750kg)  40.48  2008

Salih Kafa  Bekirpaşa Lisesi  Disk Atma (2 Kg)  39.00  1979

İbrahim Bilal Çapraz  Namık Kemal Lisesi  Cirit Atma (700gr)  50.27  2005

İbrahim Demirtürk  Erenköy Lisesi  Cirit Atma (800gr)  55.43  1992

Ozan Dizman  Namık Kemal Lisesi  Çekiç Atma (5kg)  45.87  2004

Halil Samani  Namık Kemal Lisesi  Çekiç Atma (6kg)  44.23  2002

Halil Karslı  Kurtuluş Lisesi  Çekiç Atma (7.257kg)  38.58  1998

-    Lefkoşa Türk Lisesi  4x100m    44.32  1984

-    HTL    4x400m    4.10.20  1993

-    Kurtuluş Lisesi  İsveç Bayrak    2:04.59  2008

 

Lise Kızlar:

Sporcu    Okulu    Branş    Derece  Tarih

Ayten Zabit  Kurtuluş Lisesi  100 Metre    12.40  1988

Meliz Redif  Bülent Ecevit  200 Metre    25.10  2006

Meliz Redif  Bülent Ecevit  400 Metre    56.50  2006

Sabriye Atikoğlu  Kurtuluş Lisesi  800 Metre    2:23.25  2014

Naile Günbay  Namık Kemal Lisesi  1500 Metre    4:59.67  2001

Narin Sevim  Namık Kemal Lisesi  100 Metre Engel (76.2 Cm)  16.24  2017

Dilek Türker  Lefkoşa Türk Lisesi  100 Metre Engel (84 Cm)  16.30  1989

Hatun Doğan  Kurtuluş Lisesi  300 Metre Engel    47.69  2013

Suzan Yönlüer  Türk Maarif Koleji  400 Metre Engel    1:11.98  2009

İmge Kemaloğlu  Kurtuluş Lisesi  Uzun Atlama    5.58  2011

Tuğba Aydın  Namık Kemal Lisesi  Üç Adım Atlama    12.45  2012

Buse Savaşkan  Kurtuluş Lisesi  Yüksek Atlama     1.74  2016

Sahil Beyaz  Kurtuluş Lisesi  Sırıkla Atlama    2.70  2015

Sude Kadıoğlu  Yakın Doğu Koleji  Gülle Atma (3kg)    11.88  2016

Filiz Kadı  Lefkoşa Türk Lisesi  Gülle Atma (4kg)    10.82  1986

Özen Doğacan  Namık Kemal Lisesi  Disk Atma (1kg)    34.78  2003

Gizem Armutlu  Girne Amerikan Koleji  Cirit Atma (500gr)  34.45  2016

Melek Yeğensoy  Kurtuluş Lisesi  Cirit Atma (600gr)  36.59  1987

Elif İlgün  Namık Kemal Lisesi  Çekiç Atma    27.92  2007

-    Lefkoşa Türk Lisesi  4x100metre    51.40  1984

-    Namık Kemal Lisesi  4x400metre    4.10.20  1986

-    Kurtuluş Lisesi  İsveç Bayrak    2:23.60  2014

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2017, 11:27
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104