banner6

Rengarenk klasikler yollardaydı

banner37

Rengarenk klasikler yollardaydı
banner150 banner151 banner143

Geçtiğimiz Pazar günü 7.Cahit Necipoğlu Rallisi için yollardaydık. Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin 2022 yılı etkinliklerinin ikincisi, bu sezonun ilk rallisi olarak yapılan organizasyon Demirhan’da bulunan Cahit Necipoğlu Elite mağazasının önünden başladı. 70’in üzerinde ekibin katıldığı ralli öncesi Cahit Necipoğlu Elit önünde renkli görüntüler oluştu. 7’den 70’e bir çok klasikseverin buluştuğu etkinlikte tatlı bir heyecan hakimdi. Ekipler üç buçuk saat civarında yaklaşık 96 kilometrelik 4 Sabit Hız Testi’ni sırasıyla; Demirhan, Cihangir, Haspolat, Taşkent, Dikmen, Boğaz, Gönyeli, Küçük Kaymaklı, Girne Kapısı, Yenişehir, Metehan ve Alayköy’den geçerek Lefkoşa Sanayi bölgesinde bulunan Cahit Necipoğlu Müzesi’nde finiş görerek tamamladılar. Yarışa, 1972 model Austin Mini ile mücadele eden Jale Kuset-İpek Coşkuner ikilisi damga vurdu. Başarılı kadın ekip, ideal SHT derecesine 0.011 saniye yaklaşarak en iyi SHT derecesini de elde ettikleri yarışta birinciliğe ulaşmayı başardılar. 1979 model Mercedes SL450 ile mücadele eden Ali-Pembe Kelebek ikilisi ikinci olurken, 1980 model Mercedes SL450 ile mücadele eden Vehit-Berin Denizer ikilisi üçüncü oldu. Organizasyonun eksiksiz tamamlanması için canla başla çalışan Cahit Necipoğlu Ltd. ailesi, ödül töreninde de tam kadro hazır bulunurken, kupaları KTKOD Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte takdim ettiler ve keyifli günü noktaladılar.

Neler oldu?

Güney Kıbrıs’ta, Achna Speedway Pisti’nde geçtiğimiz Pazar günü, Power Drift Kulübü’nün organizasyonu ile yapılan Drift Şampiyonası’nın ikinci ayağında ülkemizin şampiyon sporcularından Enver Haskasap zirvede yer almayı başardı.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 2022 sezonu geçtiğimiz hafta sonu yapılan Bodrum Rallisi ile başladı.  Karya Otomobil Spor Kulübü tarafından organize edilen yarışı Toksport WRT takımından Skoda Fabia R5 ile yarışan Orhan Avcıoğlu – Burçin Korkmaz ikilisi kazandı. Detaylar yarın gazeteniz KIBRIS’ın Ekran Eki’nde.

Ajanda

21-24 Nisan          WRC Hırvatistan

23-24 Nisan          2.Cahit Necipoğlu Drag Yarışı

24 Nisan                KITMOK Motokros 2

24 Nisan                Formula 1 İmola

24 Nisan                MotoGP Portekiz

30 Nisan                KKTOK Lefkoşa Sprint

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110