“Risk devam ederse ligler başlamasın”

banner37

Çanakkale Kulübü Başkanı İbrahim Şeker, gerekli önlemler alınamazsa futbolun başlamaması gerektiğini vurguladı

“Risk devam ederse ligler başlamasın”
banner99

Ahmet ÖZYAŞAR

Ülkemizde yerel vakaların artmasından sonra Bakanlar Kurulu kararıyla Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından tüm futbol antrenmanlarına 1 Ekim tarihine kadar ara verilmişti. Çanakkale Kulübü Başkanı İbrahim Şeker, gerekli sağlık önlemleri alınmadan liglerin başlamasının büyük tehlike olabileceğine dikkat çekerek, gerekirse ligler başlamasın vurgusunda bulundu.


Şeker, 1 Ekim’e kadar verilen aranın çok doğru bir karar olduğunu vurgulayarak, bu süreçte vaka artışı yaşandığını ve bundan dolayı verilen ara kararının yerinde olduğunu söyledi.

banner134

“Ciddi bir risktir”


Gündemde olan askı düşüncesi ile ilgili görüşlerini belirten Şeker, bu sürecin herkes için olumlu bir yapıya dönüşmediği sürece futbola başlamanın ciddi bir risk olabileceğini, bundan dolayı da tüm riskler ortadan kalkar veya azalırsa liglerin yeniden başlaması gerektiğini vurguladı.


Bunun yanında her maç öncesi yapılması gereken PCR testleri ile ilgili ülkemizde ciddi sıkıntılar bulunduğunu ve bu konunun çok önemli olduğunu vurgulayan İbrahim Şeker, ülkemizin daralan ekonomik yapısının da futbolumuza çok büyük olumsuz etkiler yapabileceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75