Rum Bakan UEFA Heyeti ile görüştü

banner37

Rum Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı Yorgos Savvidis, Rum futbolunda şike yapıldığı iddialarını araştırmak üzere Güney Kıbrıs’a gelen UEFA heyetiyle görüştü

banner87
Rum Bakan UEFA Heyeti ile görüştü
banner90
banner99

Savvidis: Bilgisi olan kişiler polise başvursun


Savvidis’in şikeli maçlar konusunda herhangi bir bilgisi olan kişilerin, polise başvurması çağrısında bulunduğunu ve Rum Hükümeti ile Adalet ve Kamu Düzeni Bakanlığı’nın, bu konudaki hiçbir şeyi örtbas etmeyeceğini söyledi.

“Daha sıkı işbirliği içinde olmalıyız”


Rum Polisi Genel Müdürü Kipros Mihailidis ile Rum Futbol Federasyonu (KOP) Başkanı Yorgos Kumas’ın da katıldığı toplantıda, UEFA ile Rum makamlarının şikeli futbol maçları konusunda daha sıkı işbirliği içerisinde olmasının kararlaştırıldı.

“İlgili yasa bir an önce kabul edilmeli”


Toplantıda, şikeli futbol maçları sorununun mücadele edilebilecek bir sorun olduğunun, ancak bunun zaman gerektirdiğinin ifade edildiğini, Savvidis’in, telefon görüşmelerinin takip edilebilmesiyle ilgili yasanın da bir an önce kabul edilmesi çağrısında bulundu.

“Temiz futbol için ortak mücadele”


Savvidis, toplantının bitmesinin ardından yaptığı açıklamada, toplantının verimli geçtiğini ve tüm müdahil tarafların, temiz futbol için ortak mücadele kararı aldığını söyledi. Savvidis, UEFA heyetinin Rum polisine, bilgi toplama prosedürüyle ilgili bilgi verdiğini ve olası hedeflerin tespit edilmesinde bu bilgilerin nasıl kullanılabileceğini izah ettiğini belirtti.

“Resmi bir şikayet yok”


Savvidis, Omonia Kulüp Başkanı Stavros Papastavru’nun önceki günkü basın toplantısında açıkladığı şike teklifleriyle ilgili şikayette bulunup bulunmadığıyla ilgili soruya ise, henüz konuyla ilgili resmi şikayet yapılmadığı yanıtını verdi.

Lefkaritis: UEFA bizim kulüplerimizi ciddiye almıyor


Öte yandan UEFA Eski Başkan Yardımcısı Marios Lefkaritis’in, UEFA’nın Rum futbol kulüplerini ciddiye almadığını söyledi. Lefkaritis, UEFA’nın vereceği desteğin teknik destek olduğunu ve danışmanlık yapacağını ifade etti. Lefkaritis, Omonia Kulüp Başkanı Papastavru’nun söylediklerinin de yeni bir şey olmadığını ve bazı kulüplerin bir süre önce, Papastavru’nun söylediği şeyleri dile getirdiklerini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108