banner6

Rus takımları, resmen ihraç edildi

banner37

Rus takımları,  resmen ihraç edildi
banner150 banner151 banner143

   EuroLeague, Rus takımlarının THY EuroLeague ve 7DAYS EuroCup'tan men edildiğini açıkladı. Oynanan maçların geçersiz sayılacağı belirtildi.

   EuroLeague'in internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, Rus takımlarına ilişkin yaptırım kararıyla ilgili bilgilendirme yapıldı.

   Açıklamada, yapılan toplantının ardından EuroLeague paydaşlarının Rus takımlarının EuroLeague ve EuroCup'tan ihraç edilmesi kararı alındığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi: "THY EuroLeague'de ve 7DAYS EuroCup'ta mücadele eden takımların 2021-22 sezonu için turnuvalara katılımlarının iptal edilmesi kararı alınmıştır. 28 Şubat 2022'de yapılan EuroLeague Yönetim Kurulu toplantısında da duyurulduğu üzere Rus takımlarına karşı tüm normal sezon maç sonuçları, EuroLeague ve EuroCup takım sıralaması hesaplamalarından çıkarılacaktır."

EuroLeague'de ve EuroCup'ta Rusya'dan hangi takımlar mücadele ediyor?

   Rusya'dan THY EuroLeague'de bu sezon 3, Euro Cup'ta 2 takım yer alıyor. THY EuroLeague'de CSKA Moscow, UNICS Kazan, Zenit St Petersburg; Euro Cup'ta ise Lokomotiv Kuban ve Krasnodar mücadele ediyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110