Ruso, komplekse dönüştürülüyor

banner37

Ruso, komplekse dönüştürülüyor
banner90
banner99

Ahmet OGAN

   Lefkoşa’da Küçük Kaymaklı takımına ev sahipliği yapan Şehit Hüseyin Ruso Stadı, komplekse dönüştürülüyor. Küçük Kaymaklı’da başkan Akay Aşina, Şehit Hüseyin Ruso Stadı’nı komplekse dönüştürmek içinde uğraş veriyor.

   Başkentin yeşil-siyahlı ekibi Küçük Kaymaklı’da, Akay Aşina başkanlığındaki yönetim tarafından stadın komplekse dönüştürülmesi için hazırlanan projelerin bazıları tamamlanırken, birçok yeni projenin de hayata geçirilmesi için yoğun çalışmalar ve girişimler sürüyor.   

Ruso, ışıklandırılmayı bekliyor

   1974 sonrasında yapılan statta Küçük Kaymaklı’nın yanı sıra bazı başkent futbol takımları tarafından da antrenman ve maç yapılan Şehit Hüseyin Ruso Stadı ışıklandırılmayı bekliyor. Stad ışıklandırma projesi hazır olmasına rağmen henüz ışıklandırma çalışmaları için Spor Dairesi tarafından gerekli adım atılmadı.

Altyapılara çalışma ortamı sağlandı

banner134
   Küçük Kaymaklı’da Akay Aşina başkanlığındaki yönetim, Şehit Hüseyin Ruso Stadı doğal çim zemin yanına antrenman amaçlı sentetik zeminli sahada hizmete girerek altyapı takımlarına çok güzel çalışma ortamı sağlandı.Altyapıda U15, U17, U20 takımları için özel soyunma odaları, ailelerin antrenmanları izlemek için tribünler yapılıp, üzerinin kapatılması çalışmaları devam ederken, yapımı tamamlanan büfenin de en kısa sürede hizmete girmesi bekleniyor.

Komplekse dönüşecek

 Tesis içerisinde daha önceden yeni soyunma odaları üzerine yapılan odalarda yabancı futbolcuların konaklamaları sağlanırken, yönetim kurulu toplantısı, maç analizleri ve maç izlemek için yapılan çok maksatlı oda tamamlandı. Sahanın ön kısmına dükkanlı apartman projesi hazırlanırken, stad içindeki reklam panolarını iyileştirme, daha fazla reklam alma çalışması, tribünlerin iyileştirilmesi ve tribün arkasına bir restorant projesi hayata geçirmek için çalışmalar sürüyor. Çevresindeki sahalarla birlikte birçok yeni projenin de yaşama geçirilmesi planlanan Şehit Hüseyin Ruso Stadı, tam bir futbol kompleksi durumuna getirilecek.

Aşina: Çabamıza destek olsunlar

   Küçük Kaymaklı Başkanı Akay Aşina, stadı komplekse dönüştürmek için çok yoğun çalışmalar içerisine girdiklerini, hazırlamış oldukları bazı projeleri sonuçlandırarak hayata geçirdiklerini belirtti. Ruso Stadı’nı geliştirme amaçlı çalışmaların devam ettiğini belirten Aşina, sponsorların destek ve katkıları ile bazı projelerin tamamlandığını, bazı projelerde ise belli bir yere gelindiğini ifade etti.

“Işıklandırma projesi hazır”

   Aşina, ışıklandırma projesinin hazır olduğunu, üzerlerine düşen kısmını tamamlamalarına rağmen Spor Dairesi veya diğer ilgili kurumlardan muhatap bulamadıklarından yakındı. Işıklandırma projesinin tamamlanmasıyla birlikte Lefkoşa’nın göbeğinde gece maçları oynanacağına dikkat çeken Aşina, projenin en kısa sürede tamamlanması için devlet yetkililerinin bir an önce gereken ilgiyi göstermelerini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75