banner6

Rüya Sakallı'dan ilk adım

banner37

Rüya Sakallı'dan ilk adım
banner150 banner151 banner143

Ahmet OGAN


Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF), Merkez Hakem Kurulu kadın hakemler konusunda yeni adımlar atmaya devam ediyor. Yarın AKSA A2 Birinci Lig’de China Baazar Gençlik Gücü ile Görneç arasında oynanacak olan karşılaşmaya Merkez Hakem Kurulu kadın hakemlerimizden Rüya Sakallı’ya görev verdi.


Lefkoşa Atatürk Stadı'nda oynanacak olan ve China Baazar Gençlik Gücü A2 takımın şampiyonluk maçıda görev alan Rüya Sakallı ilk kez maçın hakemi olarak görev yaparak Kıbrıs Türk Futbol tarihine geçmeye hazırlanıyor.

2017'den beridir görev yapıyor


1994 doğumlu (28 yaşında) genç ve başarılı kadın hakemlerimizden Rüya Sakallı, 2017 yılında ilk kez görev yaparak, hakem camiasına ilk adımı attı. Aday hakem olarak başladığı hakemlik mesleğinde şu anda Aksa liglerinde ve A2 liglerinde yardımcı klasman hakem olarak devam eden Rüya Sakallı, Aksa A2 1.Lig’de maçın hakemi olarak ilk kez görev yapacak. Mesleğe olan saygısı, kadın olmasına rağmen çok büyük özveride bulunarak hakemlik camiasında başarılı çizgisini her geçen sezonda artırmayı başaran Rüya Sakallı başarılı bir şekilde görev yapmaya devam ediyor.

Kadın hakem sayısı artırılıyor


Merkez Hakem Kurulu daha önce İktisatbank Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 1.Lig’de ve Aksa Süper Lig’de B klasman kadın hakem Sabriye Atikoğlu’na görev vererek ilk kadın maçın hakem olarak Kıbrıs Türk futbol tarihine geçmesinin ardından, yeni isimlere de görev vererek hem güven kazanmaya hem de kadın hakem sayısını her geçen gün artırmaya çalışıyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110