banner6

Sabriye Atikoğlu, tarihe geçti

banner37

Sabriye Atikoğlu, tarihe geçti
banner151

Ahmet OGAN

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Merkez Hakem Kurulu 2022 yılında bir ilki gerçekleştirerek İktisatbank Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) Birinci Lig Kırmızı Grup’ta oynanan Geçitkale-Vadili karşılaşmasında B klasman kadın hakem Sabriye Atikoğlu’na ilk kez görev verdi.


AKSA liglerinde yardımcı hakem olarak başarılı bir şekilde görev yapan Sabriye Atikoğlu, yeni yılın (2022) ilk haftasında Geçitkale ile Vadili arasında oyanan karşılaşmada ilk kez maçın hakemi olarak görev alarak başarılı bir şekilde düdük çaldı. Atikoğlu, Necmi Bulut ve Yunus Çebi hakem üçlüsünün başarılı bir şekilde yönettiği karşılaşmayı Vadili deplasmanda 4-1 kazanan taraf oldu.

İlk kadın hakem


1996 doğumlu (26 yaşında) genç ve başarılı kadın hakemlerimizden Sabriye Atikoğlu, böylece Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nda maçın orta hakemi, ilk kadın hakem olup görev yaparak Kıbrıs Türk futbol tarihine geçti.


2011 yılında Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nda aktif hakemlik görevine başlayan Atikoğlu, mesleğe olan saygısı, kadın olmasına rağmen çok büyü özveride bulunarak hakemlik camiasında başarı çizgisini her geçen sezonda artırmayı başarıyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110