“Sağlık olsun, iptal olsun”

banner37

Gençlik Gücü Başkanı Sırdaş Kaptanoğlu, Koronavirüs salgını nedeniyle liglere verilen arayı değerlendirdi

banner87
“Sağlık olsun, iptal olsun”
banner90
banner99

Ebru AKGÜR

K-Pet Süper Lig ekiplerinden Gençlik Gücü başkanı Sırdaş Kaptanoğlu, Koronavirüs’ün etkileri ve önümüzdeki dönemde futbolun süreci ile ilgili görüşlerini gazetemiz ile paylaştı.

Kaptanoğlu: En önemlisi sağlık


Gençlik Gücü Başkanı Sırdaş Kaptanoğlu, “ Koronavirüs sebebi ile zor bir dönem yaşıyoruz. Sağlığımız için hükümetin aldığı tedbirlere uyuyoruz ve hereksin uymasını istiyoruz” dedi. Ayrıca sporcu sağlığı için de Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun aldığı tedbirleri doğru bulduğunun da altını çizdi.

“Belirsiz süreç liglerin iptalini getirebilir”


Koronavirüs sebebi ile hayatın ne zaman normale döneceğinin hiç belli olmadığını söyleyen başkan, “maalesef süreç uzayacak gibi görünüyor. Bu da demektir ki liglerin başlatılması halinde kulüplere verilecek hazırlık sürecinin ardından maçlar başlayabilecek ve bu da yaz aylarına denk gelecektir. Ancak ülkemizde yaz aylarında maç yapılamayacağının herkes farkında. Bu nedenle liglerin iptali seçeneği daha olabilir bir seçenek. Bu sezon için düşen takım olmadan bir üst lige takımlar alınabilir ve gelecek yıl daha fazla takım düşmesi mantığı şeklinde hareket edilebilir” dedi.

“Ekonomik olarak zor bir döneme gireceğiz”


Haftada iki maç ile liglerin tamamlanması seçeneğinin ise birçok takımın kapasitesinin ve kadrosunun yeterli olamayacağından dolayı da doğru bulmadığını sözlerine ekledi.


Ekonomik olarak hem ülkeyi hem de kulüpleri zor bir dönem beklediğini ve sponsorların da işerin durması nedeni ile zorluk yaşadığının da altını çizdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75