Sakatlık kabusu hortladı

banner37

9 haftası geride kalan Süper Lig’de önemli isimler sakatlıklarla boğuşurken, takımlarını yalnız bırakmak durumunda kaldılar

Sakatlık kabusu hortladı
banner99

Süper Lig’de büyük beklentiler olan yıldız isimlerin 9 haftalık süreçte ciddi sakatlıklar yaşayarak takımlarını uzun süre yalnız bırakmaları dikkatlerden kaçmayan bir durum oldu. Saha zeminleri veya antrenman koşullarının da etken olduğu ciddi sakatlıklara karşı önlem alınması futbolumuz için büyük önem taşıyor.

Son şampiyon Salih’ten mahrum kaldı

Son şampiyon Yenicami’de sol kanadın etkili ismi Salih Güvensoy, ilk haftalarda yaşadığı omurilik sakatlığının ardından haftalardır iyileşme süreci içerisinde bulunuyor. Salih’in yerine genç isimleri o bölgeye süren teknik adam Sedat Devecioğlu, yıldız oyuncusunun geri dönüş tarihi konusunda doktorlarla sürekli irtibat halinde bulunuyor. BÜY maçında sakatlanarak oyundan çıkan Erbay Bertiz’in dizinde ödem olması nedeniyle henüz net teşhis konulamadı. Diz bağlarında esneme veya kopma ihtimali bulunan tecrübeli futbolcunun son durumu on gün sonra belli olacak ve sahalardan ne kadar uzak kalacağı belirlenmiş olacak.

MTG’yi sakatlıklar vurdu


Şampiyonluğun iddialı ekiplerinden Mağusa Türk Gücü’nde de sakatlıklar takımın ideal 11’ini ciddi şekilde etkiledi. Sezona başlamadan çapraz bağlarından ciddi bir operasyon geçiren Şenol Şoför altı ay sahalardan uzak kalacak. Aynı sıkıntı geçtiğimiz sezon sonu sakatlanıp hâlâ forma giyemeyen kanat oyuncusu Sami için de geçerli durumdayken, sezona fırtına gibi giren Uğur Gök’ün de fıtık ameliyatı olmasından dolayı 1 ay takımından uzak kalışı Mağusa temsilcisini zora soktu. MTG’de bunlara süreç içerisinde Adil’in de yaşadığı kasık sakatlıkları eklendi.

 

banner134

Girnelilerde savunmacılar takımdan uzak


Girne ekibi Doğan Türk Birliği de sakatlık mağduriyeti yaşayan ekiplerden oldu. Sarı-lacivertlilerin savunmadaki önemli ismi Hasan Kanlı’nın çapraz bağları koptuğundan sezonu kapadığı açıklandı.


Bir diğer Girne ekibi Türk Ocağı’nda da savunmanın bel kemiği konumundaki Bilal Ceylan yaşadığı sakatlık nedeni ile takımından uzak kalmış durumda.

 


Gönyeli’de Sabri’nin yokluğu hissedildi


Sezona oldukça iyi bir giriş yapan Gönyeli’de takımın beyni Sabri Selden’in sakatlığı son 2 haftada takımın düzenini çok olumsuz etkiledi. 2 hafta daha olmayacağı açıklanan Sabri’nin yokluğunun Gönyeli’yi daha ne kadar etkileyeceği ise bilinmiyor.

Hemen her takım mağdur


Sakatlık kabusu birçok takımda ciddi sorun yarattı. 2-3 haftayı geçmeyen kısa süreli sakatlıklar dışında bazı takımlar yıldız isimlerinden önemli süre yararlanamadı. Geçtiğimiz sezon çapraz bağları kopan G.Birliği’nin yıldızı Sertan Kurukafa halen daha sahalara dönebilmiş değil. K.Kaymaklı’da ilk haftada baldırından ciddi sakatlık yaşayan Paul Asare 1.5 ay boyunca takımı ile birlikte olamazken, genç futbolcu Tuğrul Çiftçioğlu’nun ayağının kırılması takım düzenini olumsuz etkiledi. Binatlı’nın yeni transferi Sami Yahat’ın çapraz bağlarının koptuğu açıklandı. Yine Binatlı’da savunmanın önemli ismi Zihni Temelci, dış menüsküsünde yırtılma meydana gelmesi nedeni ile operasyon geçirme riski ile karşı karşıya bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75