banner6

Şampiyon Fahri-Tan ikilisi

banner37

Basel Holding 2021 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın 6’ncı yarışı, Gülgün Süt 44. Kuzey Kıbrıs Rallisi, dün (24 Ekim 2021Pazar) geçilen 6 etapla tamamlandı. 3 gün süren sezonun büyük rallisindekazanan, Flat Out Rally Team’den Deniz Fahri-Serhan Tan ikilisi oldu ve 2021 şampiyonluklarını ilan ettiler

Şampiyon Fahri-Tan ikilisi
banner8

7 yarıştan oluşan Basel Holding 2021 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası 6. yarışı olan “Gülgün Süt 44.Kuzey Kıbrıs Rallisi”nde üçüncü ve son gün, dün (24 Ekim 2021Pazar) Akdeniz, Kalkanlı ve Tepebaşı bölgesinde geçilen 6 etapla tamamlandı. 15 ekibin start aldığı fakat zorlayıcı etapların ardından 10 ekibin finişe ulaşabildiği rallide Flat Out Rally Team’den Skoda Fabia R5 ile yarışan Deniz Fahri-Serhan Tan ikilisi zafere ulaşmayı başardı. İki kez Akdeniz, iki kez Kalkanlı ve iki kez Tepebaşı etaplarının geçilmesiyle tamamlanan rallide 4 etabın en iyi derecesini elde eden Fahri-Tan ikilisi, art arda üçüncü kez Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde zafere ulaşmayı başarırken, ayrıca topladıkları puanlarla sezonu da şampiyon olarak tamamlamayı başardılar.

Podyumu Cevdet Alptürk-Mehmet Çağla ve Rauf Denktaş-Mehmet Mişon ekipleri tamamladı


Günün ilk etabında ikinci sıraya yükselmeyi başaran, gün içerisinde de iki kez en iyi etap derecesi elde etmeyi başaran, Drift NEU Racing Team ekibi, Skoda Fabia R5 ile yarışan Cevdet Alptürk-Mehmet Çağla ikilisi günün ikincisi oldu. MRB Racing Team’den, Hyundai i20 R5 ile yarışan Rauf Denktaş-Mehmet Mişon ikilisi ise üçüncü olarak podyuma çıkmayı başaran ekip oldu. Polaris, Near East Bank, GenPower, Limasol Online, GoPro, Nesdersan.com, Çağkan Yapı-İskele Sistemleri, Chagla Car Care, enlglobal, Tekan Mobile, Eurol, RinataParts ve Basel Energy’nin de katkılarıyla organize edilen Gülgün Süt 44.Kuzey Kıbrıs Rallisi’nin üçüncü gününe birçok ekip şanssızlık yaşadı. Güne ikinci sırada başlayan ve 2021 şampiyonluğu için mücadele eden Flat Out Rally Team ekibi, Mustafa Bulutoğluları-Mustafa Yücener ikilisi, günün ilk etabından itibaren şanssızlıklarla mücadele etti. Her şeye rağmen hızlı dereceler çıkaran Bulutoğluları-Yücener ikilisi podyuma çıkabilecek pozisyonda etapları tamamlasa da radyatör arızası nedeniyle finişe ulaşamadılar ve yarış dışı kaldılar. Rallinin açılış etabı olan Capital Radio Girne Şehir İçi Özel Seyirci Etabı’nda güzergah hatası yaparak zaman cezası alan, Drift NEU Racing Team ekibi Enver Haskasap-Halil Mulla ikilisi rallinin geri kalanında güzel performanslarıyla yükselişe geçtiler ve ralliyi dördüncü sırada bitirmeyi başardılar.

Ayer Argün Ralli Kupası’nda da çekişme yaşandı


İstikrarlı bir performans sergileyerek ralliyi beşinci sırada tamamlayan Drift NEU Racing Team ekibi, Buğur Kambillili-Niyazi Yorgancıoğlu ikilisi Ayer Argün Ralli Kupası’nda ve Sınıf 1’de birinci olmayı başaran ekip oldu. Genel klasmanda altıncı, Ayer Argün Ralli Kupası’nda ikinci olan GoodYear Racing Team ekibi, Oktay Çocuk-Hüseyin Çocuk ikilisi ise Sınıf N’de birinci oldu. Ayer Argün Ralli Kupası’nda podyumu tamamlayan GoodYear Racing Team’den Yusuf Çocuk-Zeki Çetinkol ikilisi ayrıca Sınıf 1’de de ikinci oldu. Yusuf Çocuk ayrıca genç pilotlar birincilik kupasını da almaya hak kazandı. Sınıf 1 üçüncüsü Vural-Vurur-Gökan Bolatçıoğlu ikilisi olurken, Sınıf N ikincisi GoodYear Racing Team’den Çağkan Bozalanlar-Hasan Odun ikilisi oldu. UTV araçlarıyla mücadele eden Önder Zaim-Emre Üngüder ikilisi ise Sınıf R’de birincilik kupasını alan ekip oldu. Çeşitli sebeplerle rallide finişe ulaşamayan ekipler MRB Racing Team’den Sadık Bilgimer-Mustafa Kandır ikilisi, FlatOutRallyTeam’den Barış Kalfaoğlu-Rasım Çetinkaya ikilisi, Sami Doğan-Ali Burhan ikilisi, Osman Pozan-Ayhan Ertuğrul ikilisi ve Kerim Hacımevlüt-Mehmet Demirağ ikilisi oldu.

Ödül Töreni Girne Antik Liman’da yapıldı


Etapların ardından ekipler, Girne Antik Liman’da yapılan ödül töreniyle kupalarını aldılar. Ödül töreninde Basel Holding yetkilileri, Gülgün Süt yetkilileri, Girne Belediyesi Başkanı Nidai Güngördü ve Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu yetkilileri hazır bulunurken, dereceye girenlere de kupalarını takdim ettiler.

Gülgün Süt 44.Kuzey Kıbrıs Rallisi Dereceler:

Takım

Pilot

Co-Pilot

Araç

Sınıf

Derece

1

Flat Out Rally Team

Deniz Fahri

Serhan Tan

Skoda Fabia R5

2

01:10:24.4

2

Drift NEU Racing Team

Cevdet Alptürk

Mehmet Çağla

Skoda Fabia R5

2

01:11:37.9

3

MRB Racing Team

Rauf Denktaş

Mehmet Mişon

Hyundai i20 R5

2

01:14:13.5

4

Drift NEU Racing Team

Enver Haskasap

Halil Mulla

Skoda Fabia R5

2

01:15:27.3

5

Drift NEU Racing Team

BuğurKambilili

Niyazi Yorgancıoğlu

Mitsubishi Lancer Evo VI

1

01:19:23.6

6

GoodYear Racing Team

Oktay Çocuk

Hüseyin Çocuk

Mitsubishi Lancer Evo IX

N

01:23:16.9

7

Önder Zaim

Emre Üngüder

Canam Maverick X3

R

01:24:27,4

8

GoodYear Racing Team

Yusuf Çocuk

Zeki Çetinkol

Mitsubishi Lancer Evo IX

1

01:30:22.8

9

VuralVurur

GökanBolatçıoğlu

Mitsubishi Lancer Evo VII

1

01:40:07.2

10

GoodYear Racing Team

Çağkan Bozalanlar

Hasan Odun

Mitsubishi Lancer Evo IX

N

01:57:08.9

11

Flat Out Rally Team

Mustafa Bulutoğluları

Mustafa Yücener

Skoda Fabia R5

2

Bitiremedi

12

MRB Racing Team

Sadık Bilgimer

Mustafa Kandır

Mitsubishi Lancer Evo IV

1

Bitiremedi

13

banner134

Sami Doğan

Ali Burhan

Canam Maverick X3

R

Bitiremedi

14

Flat Out Rally Team

Barış Kalfaoğlu

Rasim Çetinkaya

Mitsubishi Lancer Evo IX

N

Bitiremedi

15

Osman Pozan

AyhanErtuğrul

Peugeot 206

3

Bitiremedi

16

GoodYear Racing Team

Kerim Hacımevlüt

Mehmet Demirağ

Mitsubishi Lancer Evo VI

1

Bitiremedi

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2021, 10:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104