Şampiyona rekor dayanmadı

banner37

2019-2020 sezonunda K-Pet Süper Lig Şampiyonu olan Mağusa Türk Gücü, şampiyonluğun yanı sıra rekorlara da imza attı

Şampiyona rekor dayanmadı
banner90
banner8

Levent TEZEL

Süper Lig’de rakip filelere en çok gol atan takım olan son şampiyon Mağusa Türk Gücü, 104 golle tüm zamanların gol rekorunu kırarken, 30 maçta topladığı 76 puanla da tüm zamanların puan rekorunu kırarak sezonu tamamladı. Ligde tam 25 hafta yenilgi yüzü görmeyen Mağusa Türk Gücü, başarılması zor bir performansın altına da imza attı.

Golcüler sert esti


MTG, 93 golle Yenicami’de olan ve geçtiğimiz sezon kırılan gol rekorunu 104 gol olarak geliştirirken bu goller 13 farklı oyuncudan geldi. 3 gol ise rakip futbolcuların kendi kalelerine attığı goller olarak kayıtlara geçti. Takımın en golcü ismi 34 golle Peter Ebi olurken onu 16 golle Dinopeter ve 12 golle sezonun 100. golünü rakip filelere bırakan Uğur Gök izledi.

Mağusa Türk Gücü’nde atılan gollerin dağılımı ise şöyle;

Ebımoboweı Peter: 34

Dınopeter Jude Aıraodıon: 16

Uğur Naci Gök: 12

Arif Uysal: 9

Yasin Kurt: 8

Şenol Şöför: 7

Ünal Kaya: 5

Adil Yalçın Uçar: 3

Mehmet Gürlü: 2

Halil Uçar: 2

Nevzat Duran: 1

Herve Amanı: 1

Mehmet Erol: 1

Rakiplerin kendi kalelerine attığı goller: 3

Puan rekoru kırılırken tam 25 hafta mağlubiyet yüzü görmediler


banner134
Gol rekorundan başka puan rekorunu da kıran Mağusa Türk Gücü, geçtiğimiz sezon Yenicami ile birlikte paylaştığı 74 puanlık rekoru bu sezon 76 puan olarak geliştirdi. Mağusa Türk Gücü bu sonucu oynadığı 30 maçta elde ettiği 24 galibiyet ve 4 beraberlikle elde etti. Mağusa Türk Gücü, sezon boyunca sadece 2 kez, 1. hafta Türk Ocağı ve 5. hafta Küçük Kaymaklı’ya mağlup oldu. Kaymaklı mağlubiyetinden sonra lig sonuna kadar tam 25 hafta yenilgi yüzü görmeyen Mağusa Türk Gücü, başarılması zor bir performansın altına da imza attı.

Üst üste galibiyet rekoruna ramak kalmıştı


Gol ve puan rekorlarından başka üst üste galibiyet rekorunu da kırma hedefindeki Mağusa Türk Gücü’nde bu rekor denemesi Doğan Türk Birliği’ne takıldı. Geçmiş sezonlarda 13 olan üst üste galibiyet rekorunu art arda alınan 11 galibiyet sonrasında 12. maçta Doğan Türk Birliği ile 1-1 berabere kalarak kaçıran MTG’de bu hedef önümüzdeki sezonlara kaldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75