banner6

'Şampiyonlar Şampiyonası'nda yarışacaklar

banner37

TOSFED tarafından organize edilen “2016 Şampiyonlar Şampiyonası” yarışında, KKTC 2016  Ralli Şampiyonu Rauf Denktaş ve KKTC 2016 Tırmanma Şampiyonu Deniz Denner de mücadele edecek

'Şampiyonlar Şampiyonası'nda yarışacaklar
banner150

banner150 banner150

Çağın ÖZILGAZ

   Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), 2016 sezonunda tüm branşlardaki şampiyon ve birinciler ile uluslararası alanlarda Türkiye’yi temsil eden sporcuları, tek marka kupaları birincileri ve KKTC Ralli ile Tırmanma şampiyonlarından oluşan sporcuların katılımı ile gerçekleşecek “Şampiyonlar Şampiyonası” bugün başlıyor.

   Geçtiğimiz sezon KKTC Ralli Şampiyonası’nda şampiyonluğa ulaşan Rauf Denktaş ve KKTC Tırmanma Şampiyonası’nda şampiyonluğa ulaşan Deniz Denner’in de mücadele edeceği yarış, İzmir Ülkü Park Yarış Pisti’nde yapılacak. Organizasyon bugün, Volkicar yarış otomobilleriyle yapılacak sıralama turları ile başlayacak. En hızlı 16 sporcu belirleneceği sıralama turlarının ardından yarın yapılacak finallerle şampiyon belirlenecek.

Denner: Türkiye’nin en hızlı pilotları ile yarışmak heyecanlı olacak

   KKTC 2016 Tırmanma Şampiyonu Deniz Denner; “Şampiyonlar Şampiyonası’na KKTC’li bir sporcu olarak davet almaktan dolayı gurur ve mutluluk duydum. Türkiye’nin en hızlı pilotları ile yarışmak gerçekten çok heyecanlı olacak. Testlerde ilk kez volkicar kullandım. Çok eğlenceli ve zevk veren bir araç. Volkan Işık ve ekibini bu aracı yarattıkları için tebrik ederim. Ayrıca Başkan Serkan Yazıcı’ya ve tüm TOSFED yetkililerine teşekkürlerimi sunarım.”dedi.

Denktaş: Keyifli bir yarış olacak

   KKTC 2016 Ralli Şampiyonu Rauf Denktaş; Öncelikle TOSFED’e böyle güzel bir organizasyonu gerçekleştirdiği için ve bizleri da davet ettiği için teşekkür ederiz. İlk kez Volkicar ile bir yarış deneyimimiz olacak. Türkiye üretimi olan bu yarış araçları gerçekleştirdiğimiz testte çok keyif aldık. Her yarış olduğu gibi bizi izleyen seyircilerin keyif alacağı bir yarış olmasını dileriz. Umarız bu güzel organizasyonun devamı gelir ve başarılı Türk pilotlara gereken destek verilir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2017, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104