Şampiyonluğun öyküsünü anlattılar

banner37

Şampiyonluğun öyküsünü anlattılar
banner99

   K-Pet Süper Lig 2018-2019 sezonu lig şampiyonu Mağusa Türk Gücü’nde başkan Koral Bozkurt, Teknik Direktör Ali Oraloğlu ve takım kaptanı Yasin Kurt KIBRIS TV’de yayınlanan Ogün Genç Kaçmaz ile Levent Tezel’in sunduğu “Futbolun Zirvesi” programına konuk oldular. Çarpıcı açıklamalar yapan konuklar şampiyonlukla ilgili düşüncelerini ifade ederken gelecekle ilgili plan ve programlarını da dile getirdiler.

Bozkurt: Mutluluğumu tarif edemem

   Mağusa Türk Gücü Kulüp Başkanı Koral Bozkurt şampiyonluğun kendilerini çok mutlu ettiğini dile getirdi. Rakipleri Yenicami’nin de çok iyi bir performans sergilediğini ifade eden Bozkurt, centilmence ve fair play çerçevesinde bir yarış olduğunu, ipi göğüsleyenin kendi takımları olacağına her zaman inandıklarını ve başardıklarını söyledi. Göreve geldiklerinde kümede kalmaya çalışan bir takım bulduklarını dile getiren Bozkurt, camiayı ve takımı toparladıklarını, yatırımlar gerçekleştirdiklerini, alt yapıda olumlu çalışmalar yaptıklarını, antrenman sahasına kavuştuklarını da vurguladı. U15, U17 ve genç takımda çalışan alt yapı antrenörlerine de teşekkür eden Bozkurt, MTG’nin bu çalışmaların semeresini önümüzdeki sezonlarda yeni şampiyonluklarla göreceğine canı gönülden inandığını, bu yüzden “daha yeni başlıyoruz” sloganını kullandıklarını belirtti.

Kutlamalar Namık Kemal Meydanı’nda

   Bozkurt planlarının kısa vadeli olmadığını ve gelir getirici çalışmaların, tesisleşme hamlelerini takip edeceğini amaçlarının kendi ayakları üzerinde duran bir kulüp yapısı yaratmak olduğunu vurguladı. Bozkurt kaliteli yabancıya karşı olmadığını, futbolun iyi futbolcularla oynandığını ve önümüzdeki sezonla ilgili yabancı sayısını değerlendireceklerini belirtti. Tüm Mağusalının ruhunda bu şampiyonluğu yaşadığını vurgulayan Bozkurt kutlamaların 23 Mayıs Perşembe akşamı Mağusa Namık Kemal Meydanı’nda olacağını ve taraftarlarını şölene beklediklerini kaydetti.

banner134
Oraloğlu: Lider başladık, lider bitirdik

   Teknik Direktör Ali Oraloğlu sezon başında koydukları şampiyonluk hedefine ulaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Sezona lider başladıklarını, ilk devreyi lider bitirdiklerini, ikinci devreye lider başlayıp oynanan maçlar neticesinde sezon sonunda da en yukarıda yer aldıklarını belirten teknik adam, sezon içerisinde yaptıkları hatalardan dersler çıkardıklarını, yıldızlarla dolu kadroda rotasyonu doğru yaptıklarını, sevgi ve saygıyla kenetlendiklerini ve bunun da kendilerini şampiyonluğa taşıdığını söyledi.

Kupayı istiyoruz

   Yenicami’nin de lig boyunca çok iyi bir performans sergilediğini ve rakiplerine saygı duyduklarını kaydeden Oraloğlu, 18 Mayıs Cumartesi akşamı kendilerini çok zorlu bir kupa finali beklediğinin bilincinde olduklarını, kupada da aynı ciddiyet ve aynı konsantrasyonla oynayacaklarını ve 32 yıldan beri kazanamadıkları Kıbrıs Kupası’nı müzelerine taşımak istediklerini vurguladı.

Kurt: O kupayı kaldırmak çocukluk hayalimdi

   MTG takım kaptanı tecrübeli isim Yasin Kurt lig kupasını kaptan olarak kaldırmanın çocukluk hayali olduğunu ve bu hayalini gerçekleştirdiği için çok mutlu olduğunu ifade etti. Şampiyonluğun ne kadar zor elde edilirse o kadar değerli olduğunu da ifade den tecrübeli isim, kupayı da alarak başarılarını taçlandırmak istediklerini ifade etti. Bu yola çıktıklarında bazı zorluklar yaşadıklarını kaydeden kaptan Kurt, sorunların zamanla aşıldığını, farklı karakterlerde, farklı özelliklerde milli futbolculardan oluşan kadronun kaliteli yabancılarla birlikte uyum içerisinde çalıştığını ve sonucun mutlu bittiğini söyledi. Takım içi disiplinde hocalarının da çok büyük payı olduğunu kaydeden Yasin, başkan Koral Bozkurt ve yönetim kurulunun da canla başla çalışarak, her ihtiyaçlarına cevap vererek gelen başarıda çok önemli bir pay sahibi olduklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75