Saner, MTG’nin sorunlarını dinledi

banner37

Saner, MTG’nin sorunlarını dinledi
banner99

Başbakan Ersan Saner, Koral Bozkurt başkanlığındaki MTG Yönetim Kurulu’nu kabul ederek görüştü. Başbakanlık Şeref Salonu’nda gerçekleşen kabulde MTG Başkanı Koral Bozkurt, kulüp faaliyetleriyle ve yaşadıkları sıkıntılarla ilgili Başbakan Ersan Saner’e bilgi verdi.

Bozkurt sıkıntılarını aktardı


Bozkurt MTG’nin Mağusa kale içinde yer aldığını ve bu nedenle lokalin ve sahanın geliştirilmesinde eski eserlerle ciddi sıkıntılar yaşanmakta olduğunu ve kulübün gelişimine imkan sağlamak amacıyla yönetim kurulunda hem lokalin hem de sahanın kale içinden başka yere taşınması yönünde karar üretildiğini ve MTG’nin eski bir yöneticisi de olan başbakandan bu konuda yardım talep etmek üzere bu ziyareti gerçekleştirmekte olduklarını söyledi.

banner134

Saner ılımlı yaklaştı


Başbakan Ersan Saner ise kabulde yaptığı konuşmada, Mağusa Türk Gücü Spor Kulübü’nün köklü kulüplerden olduğunu ve kendisinin de geçmiş dönemlerde yönetici olarak görev aldığını hatırlatarak ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başbakan Saner MTG’nin bir çok şampiyonluklar yaşamış en centilmen ve birçok şampiyonluklar yaşamış bir kulüp olduğunun altını çizerek kulübün gelişiminin sağlanması yönünde gayretten çekinmeyeceğini ve tüm kulüplere olduğu gibi bu kulübümüze her türlü imkanın seferber edileceğini vurguladı.


Başbakan Ersan Saner gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması için birçok proje geliştirdiklerini de anlatarak gençlerin genelde spora özelde ise futbola büyük ilgi gösterdiklerine vurgu yaparak gençlerin kötü alışkanlıklardan korunması yönündeki çabalara büyük destek olan başta MTG olmak üzere tüm futbol takımlarına teşekkür etti. Ve “bu gençleri ne kadar sağlıklı olarak geleceğe taşırsak, ülkemizin geleceği de o oranda sağlıklı olur dedi.


Kabul sonunda Koral Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri Başbakan Ersan Saner’e isminin yazılı olduğu MTG forması ve atkı hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88