“Şartları zorlayalım”

banner37

Lefke Teknik Direktörü Toygar Davulcu, en ufak bir sağlık riski olması durumunda futbolun oynanmasına karşı olduğunu ancak oynama şansı varsa da bunu zorlamak gerektiğini söyledi

“Şartları zorlayalım”
banner99

Şükrü BURAĞAN

Süper Lig ekiplerinden Lefke’de yeni sezon için görev alan teknik adam Toygar Davulcu, bir spor adamı olarak her bireyin spor yapması, bir teknik adam olarak da her futbolcunun maç ve idman yapması taraftarı olduğunu açıkladı. Davulcu, bu durumla beraber konuşulanın insan sağlığı olduğunu, en ufak bir sağlık riski söz konusu olursa futbolun oynanmasına karşı olduğunu belirtti.

“1 hafta öncesine göre iç bulaş durdu, süreç uzmanlarla tekrar değerlendirilebilir”


banner134
Her kesimin endişe ve düşüncelerine saygısı olduğunu, buna karşın oynama şansı varsa da şartların zorlanması gerektiğine inandığını ifade eden Davulcu, “1 hafta öncesine göre iç bulaşın durduğu görülmektedir, ben sağlıkçı veya doktor değilim, ancak bu sürecin böyle devamı halinde uzman görüşü alınarak azalan riskle beraber şartları zorlayabileceğimize inanıyorum” dedi.

“Karantina uygulamasına geçilirse risk azalır ve istediğimiz gibi hareket edebiliriz”


Dış dünyayla bağlantıyı kestiğimiz dönemde vakaların sıfırlandığını ve futbolun başladığını anımsatan deneyimli teknik adam ülkeye girişlerin karantina ile sağlanması ile riski azaltıp içeride istediğimiz gibi hareket edebileceğimizi sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75