Saykal: Hakkımızda hayır

banner37

K-Pet Süper Lig ekiplerinden Gönyeli’de kulüp başkanı Ömer Saykal, Koronavirüs nedeni ile liglerin süresiz ertelenmesinin kaçınılmaz olduğunu ifade ederek ilk önce insan sağlığı çok önemlidir dedi.

banner87
Saykal: Hakkımızda hayır
banner90
banner8

Can İPCİOĞLU

Futbolun kaderinin ve kulüplerin nasıl dönüş yapacağı konusundaki soruların cevaplanmasının zor olduğunun altını çizen Ömer Saykal kulüplerin kesin olarak ekonomik sorunlar yaşayacağına vurgu yaptı.

“Sertoğlu’nun liglerin tamamlanması kararına katılıyorum”


Saykal, karşılaşmalarını ne zaman başlayacağını bilmiyorum fakat Futbol Federasyonu’nun ligleri bir şekilde tamamlama konusundaki görüşlere katıldığını söyledi. İnsanların sokağa çıkma konusunda hassasiyet göstermeleri halinde bu süreci en erken bir zamanda atlatacaklarına olan güvenini belirten Saykal gerekirse eylül ayında başlaması muhtemel yeni sezonun hemen başında bu sezonun geriye kalan maçlarını oynar ve daha sonra yeni bir sezona start verebileceklerine vurgu yaptı.


Saykal, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’nun gelecek sezon takımlarda yabancı oyuncu oynatılmayacağı konusundaki düşüncesinin doğru olabileceğini fakat söyleme zamanının yanlış olduğunu düşündüğünü söyledi.

“Birçok sorunla karşı karşıya kalacağız”


Yabancı oyuncuların böyle bir düşünceyi öğrenmeleri ile birlikte eğer maçların geriye kalan haftalarını başlatabilirsek bu oyuncuları oynatmalarının zor olacağını belirten Saykal, birçok sorunla karşı karşıya kaldıklarını ve bunların hepsinin büyük bir sorun olduğunu belirtti.


Saykal, kendisi ile birlikte Gönyeli için zamanını ve parasını harcayan 30’a yakın kişinin devlet memuru olması nedeniyle bu insanlardan da para alamayacaklarını belirten Saykal, ekonomik sorunlar nedeni ile sponsorlarının tavrının da çok önemli olduğunu kaydetti. Saykal, ‘her zaman söylüyoruz insan sağlığı hayati önem taşıyor fakat bu problemlerle de zamanı geldiğinde yüzleşeceğiz’ dedi ve ‘hakkımızda hayır’ diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75