Seninle gurur duyuyoruz Demir Yumruk...

banner37

Seninle gurur duyuyoruz Demir Yumruk...
banner99

KKTC’nin milli boksörü Metin Turunç, BİBA’nın İngiltere’nin Lincoln şehrinde düzenlemiş olduğu profesyonel boks müsabakasında rakibini ilk rauntta 1 buçuk dakikada knock out ile yenerek bayrağımızı yeniden dalgalandırdı. KKTC Boks Federasyonu üyesi ağır siklet boksörü Demir Yumruk Metin Turunç, KKTC’nin gururu olmaya ve bayrağımızı kazandığı maçlarla dalgalandırmaya devam ediyor. Federasyon Başkanı Yıltan Zabit ve Demir Yumruk Metin Turunç’un antrenörü Mehmet Paşa, yaptıkları açıklamada böylesi bir organizasyonun önemli olduğunu ifade ederek, “Metin Turunç ile gurur duyuyoruz” şeklinde konuştular.

Metin Turunç’un antrenörü Mehmet Paşa, milli boksörümüz Metin Turunç’un çok hırslı, azimli ve yorulmak bilmeyen bir sporcu olduğunu belirterek milli boksör Metin Turunç’un Demir Yumruk lakabını layıkıyla hakettiğini söyledi. Rakiplerini canlarından bezdiren Demir Yumruk Metin Turunç, inanılmaz disiplinli bir çalışma temposunda antrenman yapıyor.

KONSANTRASYON ÇOK ÖNEMLİ
Demir Yumruk Metin Turunç, ringe çıktığı zaman önce beynini boşalttığını ve ardından rakibine odaklandığını belirterek, şöyle konuştu:  ‘’İlk olarak karşımdaki rakibimin hareketlerini ve ritmini çözmeye çalışıyorum, kolunu kaç derecelik açıyla kaldırıyor, ne zaman geri kaçıyor ve en çok hangi bölgesini açıkta bırakıyor gibi tüm zayıflıklarını hızlıca tespit edip saldırıya geçiyorum. Ringe çıktığım zaman sadece antrenörüm Mehmet Paşa’nın sesini duyuyorum. Başka hiçbirşeyin dikkatimi dağıtmasına izin vermiyorum. Her ringe çıkışımda ucunda ölüm de olsa sadece kazanmak, ülkemi, halkımı gururlandırmak ve bayrağımızı dalgalandırmak en büyük motivasyon kaynağımdır’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108

erotik shoperotic shop