Şenlik havasında spor müsabakaları

banner37

Şenlik havasında spor müsabakaları
banner99

Ahmet OGAN

Mağusa Kale Lions Kulübü, İskele Sahil Lions Kulübü, Mağusa Destemona Lions Kulübü ve Mağusa Ravelin Lions Kulübü işbirliğinde organize edilen “Spor Şenliği Dostluk Turnuvası” tamamlandı. Altıncı kez düzenlenen spor şenliği Streetbol, Tenis Turnuvası ve U10 Futbol Turnuvası’yla 3 dalda yapıldı.

banner134

Keyifli anlar yaşatıldı


U10 Dostluk Turnuvası, Gazimağusa Karakol İlkokulu Halı Sahası’nda oynandı. Futbol Federasyonu’na bağlı hakem Cenk Aras Özfuttu’nun yönettiği ve kalabalık izleyici kitlesinin takip ettiği turnuvada Mağusa Türk Gücü, Yonpaş Dumlupınar, Mormenekşe, 1461 İskele Trabzon takımları yer aldı.


Altı karşılaşmada farklı sporcularının birbirleriyle kaynaşması, minik sporcular yeteneklerini ve hünerlerini sergileyerek ortaya güzel hareketler çıkartıldı. Turnuva “tüm takımlar şampiyon” sloganı ile tamamlandı.

Göz doldurdular


Gazimağusa Belediyesi Tenis Kulübü takım sporcuları yer aldığı tenis organizasyonunda ise puanlama usulü yaklaşık 12 maç üzerinden değerlendirildi. Gazimağusa Belediyesi Tenis Kulübü antrenörü Mustafa Ülker öncülüğünde 9 ve 10 yaş grupları sporcuların çetin mücadelesi göz doldurdu.

Basketbolun güzellikleri yansıtıldı


Organize edilen son etkinlik ise Sokak Basketbol’u oldu. Mağusa Gelişim Akademisi Antrenörü Hasan Kasap yönetiminde MGA basketbol takım sporcuları katkıları sayesinde yapılan Sokak Basketbol’unda 15 ve 16 yaş gruplarından oluşan karma takımları mücadele etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75