banner6

Sertoğlu, 70 BTM kulübü ile birlikte eylem kararı aldı

banner37

Sertoğlu, 70 BTM kulübü ile birlikte eylem kararı aldı
banner8

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Başbakanlık döneminde imzalanan ancak iki yıla yakın bir süredir ödenmeyen BTM hakem paraları ile ilgili Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Bölgesel Terfi Müsabakaları (BTM) kulüpleri eylem kararı aldı. Taraflar 4 Kasım Perşembe günü KTFF önünde saat 10.00’da toplanacak ve Cumhurbaşkanlığı’na yürüyerek siyah çelenk bırakacak.

banner134


28 Şubat 2020’de dönemin Başbakanı Ersin Tatar ile KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu arasında imzalanan protokolle BTM Birinci Lig’de 26 Ekim 2019-8 Mart 2020 tarihleri arasında oynanan müsabakaların hakem ücretlerinin ödeneceği taahhüt edilirken, imzanın üzerinden yaklaşık iki yıl geçmesine rağmen bu para ödenmedi. Ödenmeyen para yüzünden hakemler alacaklarını ileri sürerek BTM maçlarına çıkmama kararı alırken, yeni sezon hazırlıklarına başlayan ancak sezonun başlayıp başlamayacağı belirsiz olan BTM kulüpleri ile KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu bir araya gelerek Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda bir toplantı gerçekleştirdi.

Oybirliği ile eylem kararı


Sertoğlu’nun konuşmasının ardından BTM kulüpleri temsilcisi ve Zümrütköy Başkanı Metin Ertop yaptığı konuşmada Sertoğlu’na destek belirtti. Ardından söz alan bazı başkanlar da Sertoğlu’na destek belirten açıklamalarda bulundular. Futbol Kulüpler Birliği Başkanı Aytaç Karavezirler de BTM kulüplerinin yanında olduklarını belirtti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104