Sertoğlu “İki ayda ne değişti?”

banner37

Sertoğlu “İki ayda ne değişti?”
banner90
banner99

Futbolun başlatılmasına yönelik beklenti ve belirsizlik devam ederken bazı kulüplerin antrenmanlara başlamaları, bazılarının da hükümetin önerdiği temaslı takip sisteminin uygulanarak maçlara başlatılmasını seslendirmelerini Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’na sorduk.

“Değişiklik yok”


Sertoğlu iki ay önce ortada olan şartların değişmediğini, o dönemde kulüplerin oybirliği ile aldıkları kararın şartlarında değişiklik olmadığına vurgu yaparak “Temaslı takibin kaldırılması konusunda hükümetten bir değişiklik gelmedi. Kulüplerin bu şartlarda futbol oynamayız duruşunda değişiklik de olmadı. Bu şartların sürmesi durumunda futbolu başlatmamız söz konusu değildir.”

banner134

“Hükümeti bekliyoruz”


“Bazı kulüpler antrenmanlara başladığını, bazılarının da hükümetin şartını kabul ederek maçları oynayalım noktasını seslendirdiklerini söylediniz. Ben kulüpler adına hareket ediyorum. Hükümet kurulsun, bütçe geçsin, şartları değerlendirsinler ortaya çıkan duruma göre kulüplerle karar veririz. Yakında aşı geliyor, yeni gelişmeler olacak. Belki de bu konuştuklarımıza hiç gerek kalmayacak.”

“Karar kulüplerin”


“Oluşan şartlara göre kulüpler karar verir, biz oynamak isteriz diye bana gelirlerse, önemeli olan onların istediğidir. Gereken düzenleme yapılarak maçları oynatırız. Ama iki aydır değişen bir şey yok. O nedenle şu anda futbolun başlaması söz konusu değildir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75