Sertoğlu: O tabut oradan kalkacak

banner37

Sertoğlu: O tabut oradan kalkacak
banner90
banner8

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu, gündeme dair BRT’de açıklamalarda bulundu. Hasan Sertoğlu, bazı şeyleri duyduğunu ve hayretler içerisinde kaldığını ifade ederek, “Süper Lig’de futbol oynayan futbolcular bugün halen benim KTFF’de maaş aldığımı zanneder. Sosyal medyada ‘Hasan Sertoğlu maaş almasın’ diye yorumlar yaparlar. Bu ayıptır, ben ömrüm boyunca bu futbola hep cebimden verdim. Benim maaşım falan yoktur.” diye konuştu.

“Futbolcu sözleşmeleri gündemimizde yok”


Futbolcu sözleşmeleri ile ilgili konuşan Sertoğlu, gündemlerinde böyle bir şeyin olmadığını ve bunu düşünecek bir durumun olmadığını ifade ederek, “Biz şu anda önümüzdeki sezonu nasıl oynatacağımız üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Sözleşmelerle ilgili daha zamanımız vardır.” dedi.

“Futbolcular Derneği’nin demesiyle sözleşme olmaz”


Sertoğlu, Futbolcular Derneği’nin yeni Başkanı’nın “Bu sözleşmeleri yapacağım” dediğinin kendisini şaşırttığını ima ederek, “Nasıl yapacak onu da bilmem. Futbolcular Derneği’nin ‘sözleşme yapacağım’ demesiyle sözleşme olmaz. Burada patronun kim olduğunu herkes çok iyi öğrenecek.” dedi.

“O tabutu getirip federasyonun önüne koydukları gün iş birliği şansları öldü”


Derneğin kendisi ile iş birliği yapma şansını, tabutu KTFF’nin önüne bıraktıkları gün öldürdüğünün altını çizen Sertoğlu, “Futbolcular Derneği benimle iş birliği yapma şanslarını öldürdü. Artık benimle iş birliği yapamazlar, o iş bitmiştir. Ben dernek başkanına da bunu söyledim. O tabutu federasyona getirip koydukları gün benimle ilişkilerini bitirdiler. Benimle tekrar bir ilişki kurmak isterlerse ne yapmaları gerektiğini onlara söyledim. Bunu ben kulüplerle yaptığım toplantıda da söyledim. Bütün kulüp başkanları da benimle aynı fikirdedir.” dedi.

banner134
“O tabut oradan kalkacak”


Futbolcular Derneği ile alakalı konuda durumun farklı olduğunun altını çizen Sertoğlu,  “Ortada bir tabut meselesi vardır. Bu durum beni ve birçok kulüp başkanını ciddi şekilde yaralamıştır. Bunu her yerde söylediğim gibi söyleyeyim, o tabut oradan kalkacak.” dedi.

“Önemli bir maçı kimin yöneteceğini söyleyemezsem burada ne işim var”


Hakem atamalarına müdahale ettiği yönündeki soru üzerine konuşan Sertoğlu, kendisinin Futbol Federasyonu başkanı olduğunu ve Merkez Hakem Kurulu ile önemli bir final maçında kimin bu maçı yönetebileceğini konuşabileceğini ve fikrini söyleyebileceğini söyledi. Sertoğlu sözlerinin devamında, “Ben KTFF başkanıyım ben MHK başkanı ile bir final maçında kimin yöneteceğini konuşamazsam burada ne işim vardır? Bütün sorumluluk bana aittir. Ben fikrimi söylerim MHK değerlendirir ve atamasını yapar.” dedi.

“Bana hiçbir kulüp başkanı ‘şu hakemi bana ver’ diyemez”


Kendisinin kulüp başkanı olduğu dönemde KTFF’ye hiçbir zaman “bana o hakemi verin, şu hakemi verin” şeklinde bir talebi olmadığının altını çizen Sertoğlu, “Ancak ‘bana şu arkadaşı göndermeyin’ dedim. Sebebi o arkadaşın kötü bir hakem olmasından değil, psikolojik olarak futbolcular bir şeye inanırsa, bugün kazanamayız deyip etkilenmesindendir.” dedi. Sertoğlu sözlerinin devamında, “Bugün bana hiçbir kulüp başkanı ‘bana o hakemi ver’ diyemez. Diyemeyeceklerini bilirler, ancak bana şu arkadaşı bizim maçlarımıza bir süre verme’ diyebilirler.” dedi.

“İlla ki kırıp döktüğümüz insanlar olmuştur”


Sertoğlu, şu ana kadarki görev süresinde pişman olduğu şeylerin olup olmadığı yönündeki soruya, “Bu kadar uzun yıldır bu işlerin içinde olup da pişman olduğunuz şey illa ki olur. Burası önemlidir, burayı kendi özel hayatınızla, iş hayatınızla birlikte yönetiyorsunuz. İş hayatınızda aksi giden günler olabilir ve o günlerde bazı insanlara ters davranabilirsiniz.” diye konuştu. Sertoğlu, illa ki kırıp döktüğü insanlar olduğunu kaydederek,  “Kırdığımız döktüğümüz insanlar oldu ancak ben kırdığım insanları ertesi gün dönüp ararım ve muhabbetimi yaparım. Ben kimseye küsmem, ama biri bana küserse umurumda da olmaz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75